Subota, 27.02.2010.

14:17

JSL: Proleće počelo efikasno

U subotu je utakmicama 16. kola počeo prolećni deo Jelen Superlige. Pobede su ostvarili Partizan, Zvezda, Mladi radnik, Metalac, Smederevo i Vojvodina.

Partizan je slavio u Čačku sa 3:0 uz pogodak novajlije Davidova, a Vojvodina je pobedila kulski Hajduk 3:2 golom Tumbasevića u 92. minutu. Pobede na svom terenu ostvarili su i Mladi radnik protiv BSK Borče (2:0), Metalac protiv Napretka (1:0), i Smederevo protiv Rada (2:1). U poslednjem meču u subotu Crvena Zvezda je golom Ignjatijevića savladala Jagodinu 1:0 .

Utakmica Javor - Čukarički završena je nerešeno 2:2.

Prvi pogodak u prolećnoj sezoni viđen je već u 30. sekundi, kada je Predrag Luka doveo Mladi radnik u vođstvo protiv BSK-a. Mladi Radnik je na kraju trijumfovao sa 2:0.

Partizan je rano slomio otpor Borca u Čačku golom Klea, bodove su obezbedili Fejsa i Davidov.

U Novom Sadu su u prvih šest mintuta viđena čak tri gola. Domaći su poveli golom Mrđe već u trećem minutu, ali je Marjanović preokrenuo sa dva blic gola u petom i šestom minutu. Utakmicu je u egal vratio Tumbasević pogotkom devet minuta pre kraja poluvremena, a isti igrač je u drugom minutu nadoknade vremena doneo pobedu Novosađanima u prvom kolu prolećnog dela šampionata.

Rad je u Smederevu vodio od šestog minuta pogotkom Kaluđerovića, ali domaćin je izjednačio u trećem minutu drugog dela preko Ognjenovića. U samom finišu utakmice Ranković je golom doneo veliki preokret i pobedu Smederevu.

Javor je u Ivanjici protiv Čukaričkog vodio dva puta, ali je na kraju završeno bez pobednika. Domaći tim poveo je golom Gogića u osmom minutu, izjednačio je Vukajlović već u sledećem minutu, a Cvetković je u 23. minutu doneo novu prednost Javoru. Ipak, gosti sa Banovog Brda u 52. minutu ponovo su se vratili u meč golom Stojmirovića.

U poslednjem meču dana Zvezda je na svom terenu minimalnim rezultatom savladala Jagodinu, a jedini gol postigao je Nikola Ignjatijević.