Subota, 20.02.2010.

23:18

Inter neporažen sa devet igrača

U prva dva meča 25. kola Serije A, Đenoa je sa 3:0 razbila Udineze, dok je Inter sa dva igrača manje odigrao bez golova sa Sampdorijom.

Đenoa je lako savladala tim iz Udina, a dvostruki strelac bio je Akvafreska, dok je treći gol postigao Palasio kojeg je u 72. minutu zamenio Boško Janković. Ovo je bio prvi meč srpskog reprezentativca još od avgusta 2009. godine. Nenad Tomović ceo meč je presedeo na klupi, dok je Aleksandar Luković bio standardan u odbrani gostiju.

U derbiju kola lider Inter je dočekao Sampdoriju ali je treći put uzastopno remizirao. U meču koji je imao veoma čudan tok najzapaženiji je bio sudija Taljavento koji je pokazao tri crvena kartona. Prvo je u 31. minutu isključio Valtera Samjuela koji je kao poslednji igrač odbrane laktom u lice udario Pocija i oborio ga na zemlju. Samo sedam minuta kasnije Inter je ostao sa devet igrača jer je i Ivan Kordoba isključen zbog drugog žutof katrona, a najzaslužniji za novi crveni karton bio je opet Poci.

Iako sa dva igrača više Sampa nije uspevala da nametne igru niti stvori neku izglednu šansu za gol, dok je najbolju šansu na utakmici imao Inter, ali je šut Etoa posle sjajne asistencije Gorana Pandeva odbranio golman Storari. Do kraja meča i gosti su ostali bez jednog igrača jer je Pacini isključen posle starta nad Dejanom Stankovićem.

Inter sada ima 55 bodova, druga je Roma sa 47, a treći Milan sa 45. Ovo je bila 156. uzastopna utakmica kako tim koji vodi Žoze Murinjo nije izgubio na svom terenu. Poslednji put Murinjo je kao domaćin poražen 23. februara 2002. kada je sa Portom izgubio od Beira Mara sa 3:2.