Utorak, 09.02.2010.

23:44

PL: Portsmut u finišu do boda

Fudbaleri Portsmuta stigli su do boda protiv Sanderlenda u poslednjim minutima utakmice 26. kola Premijer lige.

Mančester Siti je savladao Bolton rezultatom 2:0 i tako ostao u trci za plasman u Ligu šampiona, Fulam je bio ubedljiv protiv Barnlija sa 3:0, dok je meč Vigana i Stouk Sitija završen bez pobednika. Preostalih šest utakmica na programu je u sredu, derbi 26. kola igra se u Londonu na ’Emirejtsu’ gde se sastaju Arsenal i Liverpul.

Portsmut je bio na rubu poraza protiv Sanderlenda, ali je golom Dindana u petom minutu sudijske nadoknade uspeo da izvuče bod. Na utakmici su viđena čak tri crvena kartona i dosuđen je penal.

Sanderlend je poveo u 12. minutu pogotkom Darena Benta sa 11 metara, iako je sudija pokazao na belu tačku u osmom minutu. Igračima Portsmuta su punih četiri minuta protestovali zbog isključenja Rikarda Roče. Arbitar Kevin Frend najpre izbacio iz igre Francuza Hasana Jebdu, ali je na intervenciju pomoćnika promenio odluku i ispravio se - igra je završena za Roču.

Mančester siti se oporavio od poraza od Hala u prethodnom kolu. Golovima Karlosa Teveza i Emanuela Adebajora rutinski je trijumfovao nad Boltonom.