Subota, 30.01.2010.

23:59

Primera: Nove pobede lidera

Dva vodeća tima španskog prvenstva, Barselona i Real iz Madrida, zabeležili su nove pobede u 20. kolu Primere.

Lider prvenstva ekipa Barselone zabeležila je minimalnu pobedu u duelu sa Sportingom iz Hihona, dok su Madriđani posle 18 godina došli do istorijskog trijumfa na stadionu ‘Riazor’. ‘Kraljevski klub’ je posle velike borbe savladao domaći Deportivo rezultatom 3:1. Posle devet kola posta, novu pobedu ostvarili su i fudbaleri Espanjola, koji su nadigrali Atletk Bilbao (1:0).

Barselone ostvarila je minimalnu pobedu u duelu sa Sportingom iz Hihona. Meč je odlučen u 29. minutu kada je Pedro na najbolji mogući način realizovao kontranapad i odlično dodavanje Andresa Inieste.

Pre odlučujućeg gola, oba tima nisu iskoristila brojne prilike. Međutim, slično je bilo i u drugom poluvremenu, koje su obeležili promašaji Barse, koja je u nekoliko navrata mogla da uveća svoju prednost, ali je Sporting do samog kraja ostao u igri. Ipak, Katalonci su bili superiorni na terenu i sasvim zasluženo stižu do 16. prvenstvene pobede.

Drudoplasirani tim prvenstva, Real iz Madrida, takođe je zabeležio novi trijumf u 20. kolu Primere. ‘Kraljevski klub’ je nije dozvolio nikakvo iznenađenje na gotovanju protiv Deportiva iz La Korunje. Madriđani su do istorijskog trijumfa stigli golovima Estebana Granera, Karima Benzeme i Rikija.

Gosti su poveli golovima Granera u 13. i Benzeme u 40. minutu i sa ubedljivom prednošću otišli na odmor. U nastavku meča, posle velike borbe, nadu Deportivu vraća Riki u 87. minutu golom iz penala. Ipak, svaku dilemu oko pitanja pobednika rešio je Benzema svojim drugim golom na meču, završnim trenucima meča.
Fubalerima Reala ovo je prvi trijumf na stadionu ‘Riazor’ posle punih 18 godina, tačnije od sezone 1991/1992.

Fudbaleri Espanjola napokon su prekinuli crnu seriju, pošto su savladali Atletk Bilbao golom Luisa Garsije u drugom poluvremenu.Tim iz Barselone ušao je u taj meč veoma motivisano, naročito pošto su u prošlom kolu ostali bez trijumfa protiv Majorke zbog spornog penala, koji je dosuđen u završnici meča.Goste je u prvom delu meča u igri odžao golman Gorka Iraizoz, koji je bio veoma raspoložen protiv svog bivšeg kluba.
Međutim, upornost Katalonaca napokon se isplatila u 58. minutu kada je gol odluke postigao Luis Garsija.