Nedelja, 17.01.2010.

00:01

’Kralj’ pao u Bilbau

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su minimalnim rezultatom Real Madrid u meču 18. kola španske Primere.

’Kraljevskom klubu’ je presudio Fernando Ljorente već u trećem minutu meča. Pre ovog duela odigran je meč u Pamploni gde je Osasuna golovima Huanfrana i Pandianija u prvih deset minuta došla do pobede nad Espanjolom. U poslednjem meču dana sastali su se Barselona i Sevilja. Treći duel ova dva tima u poslednjih deset dana Barsa je dobila sa velikih 4:0.

Jedini gol na ’San Mamesu’ u Bilbau Ljorente je postigao glavom sa šest metara posle korenera sa leve strane i odbijene lopte od strane Lasane Dijare. Real je pokušavao tokom celog meča da izjednači, Pelegrini je pojušao i sa Raulom umesto Benzema, ali lopta ni posle jednog od 11 šuteva u okvir gola nije htela iza leđa Iraizoza.

Barselona je iskoristila kiks najvećeg rivala i na svom ’Nou Kampu’ savladala Sevilju sa 2:0. Sevilja je bila bolja od Katalonaca u dvomeču Kupa Kralja, ali nije uspela da napravi podvig i u prvenstvu. Gosti iz Andaluzije su samo jednom tokom celog meča šutirali ka golu Viktora Valdesa. S druge strane prvak Evrope je konstantno predtio Palopu, ali je golmana Sevilje na kraju savladao tek njegov saigrač, Eskude u četvrtom minutu drugog poluvremena. 20 minuta pre kraja rezervista Pedro Rodrigez, koji je šest minuta ranije zamenio Anrija, potvrdio je nova tri boda za Barsu, a konačan rezultat postavio je Lionel Mesi sa golovima u 85. i 90. minutu.