Nedelja, 27.12.2009.

18:56

Runi blistao u pobedi Junajteda

Mančester junajted pobedio je u Halu 3:1 (1:0) u poslednjem meču 19. kola Premijer lige i smanjio zaostatak za Čelsijem na samo dva boda.

'Crveni đavoli' su protiv veoma agresivnog Hal Sitija poveli u poslednjim trenucima prvog poluvremena golom Vejna 'Vaze' Runija. 'Tigrovi' su izjednačili u 59. minutu preko Fagana iz penala koji je skrivio Rafael, a u 73. Junajted je ponovo poveo autogolom Dousona posle akcije Runija. Meč je rešio Berbatov koji je iskoristio fantastičnu asistenciju fenomenalnog 'Vaze'.

Aktuelni šampion je i na ovom meču imao dosta problema u zadnjoj liniji koja je često grešila kod napada protivnika. Meč je obeležio Vejn Runi koji je više-manje zaslužan za sva četiri gola na stadionu Hala. Pošto je postigao prvi u završnici prvog poluvremena, 'Vaza' je pogrešio neposredno pre penala za domaći tim, a onda je namesti sledeće dva gola svog tima.

Kod prvog je sjajno probio po desnoj strani sve do gol-aut linije, gurnuo loptu u sredinu peterca gde je bio Fabio, ali je ispred njega Douson ubacio loptu u sopstvenu mrežu. Treći gol Junajted je postigao iz tri poteza. Golman Hala MIhil je ispucao loptu na poluvinu Junajteda, Braun je odbah glavom izbacio do Runija koji je ušao u kazneni prostor i pored dva igrača pronašao Berbatova na drugoj stativi koji je samo ubacio loptu u nebranjen gol.

Mančester junajted je ovom pobedom došao do 40 boda. Sada zaostaje samo dva za Čelsijem koji je remizirao u subotu. Treći na tabeli je Arsenal koji je u prvom meču u nedelju savladao Aston VIli u derbiju kola sa 3:0. 'Tobdžije' imaju 38 bodova.

Utakmice 20. kola Premijer lige igraju se već u naredna tri dana. U ponedeljak se igra šest mečeva, a najviše pažnje privući će gradski duel Totenhema i Vest Hem junajteda. Čelsi takođe igra protiv londonskog rivala Fulama koji je u velikoj formi, dok Mančester siti gostuje Vulverhemptonu.

U utorak će Aston VIla igrati još jedan derbi jer na ’Vila park’ dolazi Liverpul. Mančesterer junajted u sredu dočekuje VIgan, dok Arsenal gostuje Portsmutu.