Nedelja, 20.12.2009.

18:13

Gol Milijaša u pobedi Vulvsa

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su Barnli sa 2:0, u 18. kolu Premijer lige, a vodeći gol za domaćina postigao je Nenad Milijaš.

To je ekipi Mika Mekartija peta pobeda u šampionatu kojom. Vulverhempton je sada na 12. mestu na tabeli sa 19 bodova. U preostala dva nedeljna meča Everton i Birmingem odigrali su na ’Gudisonu’ nerešeno 1:1, a isti rezultat je bio i na utakmici Vest Hem – Čelsi.

Menadžer Vulverhemptona omarao je većinu najboljih igrača na utakmici protiv Mančester junajteda tokom nedelje, i taj potez se isplatio. Vulvsi su od samog starta protiv Barnlija zaigrali ofanzivno i pobeda nije izostala.

Još jedan odličan meč odigrao je i Nenad Milijaš koji je u 16. minutu doveo domaćina do prednosti. Nekadašnji kapiten Crvene zvezde našao se na pravom emstu nakon udarca Džarvisa sa leve strane, i odbijenu loptu posle odbrane golmana Barnlija bez problema je sproveo u mrežu za 1:0.

Domaći sastav i u nastavku utakmice bio je bolji tim, a pobednik je definitvno odlučen u 50. minutu kada je najbolji strelac ekipe Kevin Dojl odlično snašao posle jedne dubinske lopte, izbacio je dva defanzivca gostiju i postavio konačnih 2:0. 20 minuta pre kraja Milijaš je napustio teren uz ovacije navijača, slične onima koje dobija Nemanja Vidić od navijača Mančester junajteda.

Veoma lošu formu zadržao je Everton koji nije pobedio na poslednjih šest mečeva. Tim Dejvida Mojesa imao je idealnu priliku da prekine loš niz protiv Birmingema, ali na kraju je osvojio samo bod.

Everton je do prednosti došao već u petom minutu kada je Biljaletdinov iskoristio dodavanje Luja Sahe i savladao Džoija Harta. Bod gostima iz Birmingema doneo je Sebastijan Larson u 22. minutu.

Iznenađujući vikend na ostrvu zaokružen je sa nerešenih 1:1 u duelu Vest Hem – Čelsi. ’Plavci’ su tako propustili savršenu priliku da pobegnu Mančester junajtedu koji je u subotu poražen od Fulama. Čelsi sada ima četiri boda više od svog prvog pratioca, iako je zabeležio samo jednu pobedu u poslednjih šest utakmica u svim takmičenjima.

Ekipa Karla Ančelotija prekinula je seriju od pet uzastopnih pobeda na ’Apton parku’. Duel nije bio previše kvalitetan, a oba gola postignuta su sa penala. Vest Hem je poveo poslednjim trenucima prvoig dela kada je Ešli Kol u šesnaestercu oborio Kolisona. Siguran izvođeč bio je Dijamanti i Vest Hem je vodio na poluvremenu.

U drugom delu Ančeloti je sa nekoliko izmena pokušao da preokrene rezultat, ali je na kraju njegov tim došao samo do boda. U 59. minutu Apson je startovao na mladog Danijela Staridža, linijski sudija je signalizirao prekršaj, iako se na ponovljenom snimku videlo da je Apson startovao na loptu. Konačnih 1:1 postavio je Frenk Lampard koji je čak tri puta morao da izveve jedanaesterac zbog prevremenog utrčavanja svojih saigrača.

Poslednja utakmica 18. runde Vigan – Bolton na programu u ponedeljak.