Subota, 19.12.2009.

17:39

Leverkuzen pobedio za jesenju krunu

U subotu popodne odigrano je pet mečeva 17. kola nemačke Bundeslige, a pobede su ostvarili Leverkuzen, Štutgart, Bajern, Dormund i Bohum.

Novi jesenji prvak je Bajer iz Leverkuzena, koji je sa bio bolji od Menhengladbaha 3:2, dok je branilac titule Volfsburg remizirao sa Ajntrahtom 2:2. Bajern je ubedljivo savladao Hertu 5:2, Bohum je u gostima dobio Hanover 3:2, a Borusija je u Dortmundu sa 1:0 pobedila Frajburg. U poslednjem meču dana Štutgart je pobedio Hofenhajm sa 3:1

U veoma uzbudljivoj utakmici na Baj areni Bajer je preokretom došao do jesenje titule. Domaćin je prvi poveo pogotkom Tonija Krosa, 19-godišnjaka na pozajmici iz Bajerna, ali su Brauers i Dante preokrenuli rezultat. Ipak, Leverkuzen je imao snage za kontraudar – Derdijok je izjednačio, a Kros je u 69. minutu doneo trijumf i jesenju titulu Bajeru.

Bajern posle lošeg starta hvata priključak za vrhom tabele i ponovo je ozbiljan kandidat za titulu. Bavarci su četvrti uzastopni trijumf zabeležili protiv Herte na svom terenu, i to sa ubedljvih 5:2, a golove su dali Van Bujten, Gomez, Roben, Miler i Olić.

Pogotke za Berlince dali su Ramos i Rafael, srpski reprezentativac Gojko Kačar nije bio ni na klupi za rezerve, a bivši igrač Crvene zvezde Nemanja Pejčinović odigrao je svih 90 minuta.

Bohum je ostvario izuzetno bitnu pobedu u borbi za opstanak na gostovanju Hanoveru. Domaći tim je vodio na poluvremenu sa 2:0 pogocima Šlaudrasa, ali su Frajer, Epale i Fuhs.