Nedelja, 22.11.2009.

15:01

OFK Beograd pobedio Hajduk 2:0

U poslednjem meču 12.kola Jelen Superlige OFK Beograd pobedio Hajduk u Kuli sa 2:0, golovima rezerviste Simića.

Fudbaleri OFK Beograda pobedili su Hajduk u Kuli sa 2:0 u poslednjem meču 12.kola Jelen Superlige. Po očajnom terenu poluruiniranog stadiona u Kuli gosti su do sva tri boda stigli golovima Simića u 68 i 77.minutu.

Prvi gol Simić (koji je u igru ušao sa klupe) postigao je posle akcije i dodavanja Krstića, fantastičnim udarcem sa 22-23 metra u desni gornji ugao. Gotov sa istog mesta šutirao je Simić i 9 minuta kasnije, ali je ovoga puta uz veliku pomoć golmana Kuljana pogodio mrežu za konačnih 0-2.

Ekipa sa Karaburme sa ova tri boda popela se na četvto mesto na tabeli sa 21 bodom, dok Hajduk ostaje na dnu tabele sa 10 bodova i uz samo dve pobede u dosadašnjem toku šampionata. Hajduk je poslednju utakmicu na svom stadionu dobio još 17.oktobra kada je pobedjen Napredak sa 3:1.

U narednom kolu Ofk Beograd na svom stadionu dočekuje Čukarički Stankom, dok Hajduk gostuje u Požarevcu ekipi Mladog Radnika.

Crvena zvezda 12 11 1 0 22:2 34
Partizan 12 9 3 0 25:8 30
Vojvodina 12 7 3 2 21:6 24
OFK Beograd 12 6 3 3 13:7 21
Spartak 12 5 4 3 15:8 19
Jagodina 12 5 3 4 14:13 18
Javor 12 3 6 3 9:10 15
Smederevo 12 4 3 5 12:15 15