Utorak, 10.11.2009.

21:57

Kup Kralja: Real ispao, gol Žigića

Fudbaleri Real Madrida pobedili su u revanšu Kupa Kralja Alkorkon ali samo sa 1:0 što je bilo nedovoljno za plasman u osminu finala.

Najubedljiviji u ovoj rundi bio je Atletiko koji je pobedom sa 6:0 eliminisao Marbelju sa ukupnih 8:0. Nikola Žigić je postigao gol u remiju Valensije i Alkojana (2:2), ali su ’Slepi miševi’ prošli dalje. Viljareal je minimalnom pobedom u Puertoljanu prošao dalje, kao i Sevilja koja je razbila Atletiko Siudad sa 5:1. Dalje su prošli još Selta, Osasuna, Malaga, Huelva i Deportivo.

Real je igrao sa najboljim timom na 'Santjago Bernabeu' ali za 90 minuta je uspeo da postigne samo jedan gol protiv trećeligaša Alkorkona. Rafael Van Der Vart je ušao u igru u drugom poluvremenu i pogodio deset minuta pre kraja, pa 'Kraljevski klub' za deset minuta nije uspeo da postigne još tri gola i nadoknadi zaostatak iz prvog meča u kojem su bili poniženi u predgrađu.

Valensija je vodila 2:0 protiv Alkojana, a drugi pogodak postigao je srpski reprezentativac Nikola Žigić. Gosti su ipak do kraja meča stigli do izjednačenja, ali je Valensija ipak prošla u narednu rundu ukupnim rezultatom 3:2.

Atletiko Madrid je izgubio za vikend gradski derbi od Reala (3:2) ali nije dozvolio poniženje u Kupu Kralja kao veliki rival. 'Jorgandžije' sa 6:0 pobedili Marbelju i eliminisali je ukupnim rezultatom 8:0. Hurado i Sinama-Pongol postigli su prva dva gola, a onda je na scenu stupio Rodrigez koji je četiri puta bio strelac u 40 minuta.

Veoma ubedljiva bila je i Sevilja koja je pobedila Atletiko Siudad sa 5:1, pa je prošla dalje ukupnim rezultatom 9:3. Po jedan gol za Sevilju postigli su Hesus Navas, Frederik Kanute i Luis Adriano, a dvostruki strelac bio je Karlos. Jedini gol za goste postigao je Santamaria.

Ubedljivu pobedu slavila je i Barselona. Katalonci nisu uspeli u prvih 45. minuta ni jednom da savladaju golmana Kulturala, ali su zato u samo 30 minuta nastavka postigli pet, i propustili još nekoliko stopostotnih šansi do kraja meča. Dvostruki strelac bio je Bojan Krkić Peres, a po jedan gol postigli su Mesi, Pedro Rodrigez i Ćavi.