Nedelja, 08.11.2009.

13:38

JSL: Partizan slavio u Kragujevcu

U preostala dva meča 11. kola Jelen Superlige, fudbaleri Partizana slavili su u Kragujevcu protiv Metalca, dok su OFK Beograd i Javor remizirali.

Partizan je pred oko 4.000 ljudi na stadionu „Čika Dača“ u Kragujevcu došao do pobede nad Metalcem rezultatom 2:0, golovima reprezentativca Srbije Radosava Petrovića u 18. i Almamija Moreire u 38. minutu. Meč na Karaburmi između OFK Beograda i Javora završen je bez golova. Partizan ponovo ima četiri boda manje u odnosu na Crvenu zvezdu.

Po kišovitom vremenu i na veoma raskvašenom terenu Partizan je nastupio bez povređenih Gavrančića, Klea i Dijare, a na golu se, posle duže pauze, vratio Mladen Božović.

'Crno-beli' su praktično sav posao završili u prvih 45 minuta. Gost je došao u vođstvo u 18. minutu kada je Bogunović lepo ostavio loptu Petroviću, a ovaj uputio odličan udarac sa dvadesetak metara i pogodio sam donji desni ugao gola domaćih.

Konačan rezultat postavljen je u 38. minutu, a strelac je bio Moreira. Bogunović je 'povukao' polukontru, dao loptu Iliću, ovaj je prosledio Moreiri, a Portugalac stigao do nje na vreme da je lako pošalje pored Živkovića u mrežu.

U drugom poluvremenu su prilike za Partizan propustili Ljajić u 58, Ilić u 60, Vašington u 78. i Petrović u 89. minutu.

Trener Partizana Goran Stevanović bio je zadovoljan posle utakmice.

"Zadovoljan sam i ishodom i tokom utakmice. Pribojavao sam se, ekipa Metalca zna da igra i želi da igra. Igrači su dali sve za ekipu, bez sujete i pobedili su kao grupa. Metalac je hteo da se nadigrava, a ja sam prezadovoljan izdanjem svoje ekipe, prvenstveno odbrane."

"Gledajući Partizan u četvrtak i sada neko ko se ne razume može da pomisli da mi, manji klubovi, možemo da pariramo Partizanu. Mislim da je Partizan bio bolji za ta dva gola i imao veći posed lopte od nas i zaslužio pobedu," bio je komentar trenera Metalca Neška Milovanovića.

Metalac: Živković - Vasić, Simović, Otašević, Rakočević - Gojak, Krasić, Teodorović (od 68. Savićević), Obradović (od 46. Stošković) - Jeremić, Betonligar (od 90. Zukić)
Partizan: M. Božović - Knežević, Đorđević, Krstajić, Lomić - Fejsa, Petrović, Moreira, Ljajić (od 65. Tomić), Bogunović (od 82. B. Jovanović) - Ilić (od 67. Vašington)

Utakmicu u Kragujevcu sudio je do 23. minuta Glođović, a zbog povrede ga je zamenio sudija Vujović.

Bez pogodaka na Karaburmi

Na Karaburmi OFK Beograd nije uspeo da slomi otpor Javora, pa je meč završen bez golova, najviše zahvaljujući sjajnim odbranama Damira Kahrimana.

Domaća ekipa je imala nekoliko veoma dobrih šansi, a u 90. minutu Oumaru je pogodio stativu gostiju.

Javor je meč završio sa desetoricom igrača na terenu pošto je Brazilac Eliomar Koreira Silva dobio crveni karton u sudijskoj nadoknadi.