Subota, 07.11.2009.

22:48

Juve razbio Atalantu, remi Napolija

Fudbaleri Juventusa pobedili su Atalantu sa 5:2 u gostima u 12. kolu Serije A, a u drugom meču subotnjeg programa Katanija i Napoli odigrali su 0:0.

Mauro Kamonarezi je za dva minuta dao dva gola, pa je na poluvremenu Juve vodio 2:0. Atalanta je uspevala da smanji na 2:1, posle i na 3:2, ali su Dijego i Trezege dokrajčili goste. ‘Stara dama’ je druga sa 24 boda, Atalanta je 16. na tabeli sa 9 bodova, Napoli šesti sa 18 i Katanija pretposlednja sa 8 bodova.

Juventus je bio bolji od dva rivala i zasluženo je pobedio. U 36. i 37. minute Maur Kamonarezi je postigao dva gola – prvo je posle centaršuta Dijega sa desne strane glavom zatresao mrežu, a potom je preciznim udarcem sa 20-ak metara povisio na 2:0.

Valdes je početkom drugog poluvremena smanjio rezultat iz kontranapada, ali je Melo sjajnim šutom sa 25m savladao golmana Konsiljija.

Još jednom je Atalanta prišla na gol zaostatka, ovoga put preko Seravola, ali odbrana domaćih bila je krajnje nesigurna, a ‘promaju’ su iskoristili Dijego i Trezege i pogodili gol za konačnih 5:2.