Subota, 07.11.2009.

13:34

JSL: Voša spasila bod u Jagodini

U mečevima 11. kola Jelen Superlige odigranim u subotu, pobede su ostvarile ekipe Spartaka, BSK-a, Smedereva i Mladog Radnika, uz remi Jagodine i Vojvodine.

Vojvodina je tek u finišu sa dva gola došla do boda na gostovanju Jagodini (2:2). Velike pobede u gostima ostvarile su ekipe Spartaka i BSK-a. Spartak je u Beogradu savladao Rad sa 3:1, dok je BSK u Kruševcu bio bolji od Napretka sa 2:1. Smederevo je minimalnim rezultatom savladalo Čukarički, a Mladi Radnik je pobedio Borac iz Čačka sa 2:1.

Jagodina je povela već u osmom minutu golom bivšeg igrača Vojvodine Saše Cilinšeka, a prednost je duplirao Irfan Vusljanin iz jedanaesterca u 40. minutu. Prethodno je u kaznenom prostoru oboren Saša Marjanović. Iako je dominirala tokom drugog poluvremena, Vojvodina je do golova i boda došla tek u samom finišu utakmice. Prvo je u 89. minutu Slaven Stjepanović izveo korner, a Slobodan Medojević je bio najspretniji. U zaustavnom vremenu Stjepanović je ponovo izveo prekid, ovaj put sa desne strane sa 35 metara udaljenosti. Lopta je letela ka sredini gola gde je prevarila golmana domaće ekipe, pa je Vojvodina na kraju osvojila bod.

Rad je u 32. minutu poveo protiv Spartaka golom Andrije Kaluđerovića. Jovan Radivojević je dobro prošao po desnoj strani i centrirao, a Kaluđerović je udarcem glavom doveo svoj tim u vođstvo. Bratić je izjednačio u finišu prvog poluvremena, a do pobede gosti dolaze golovima Voje Ubiparipa u 59. i 87. Minutu.

BSK je poveo u Kruševcu protiv Napretka u 39. minutu golom Envera Alivodića. Domaća ekipa izjednačila je preko Vladana Binića koji je u 60. minutu uspešno izveo jedanaesterac, nakon što je prethodno oboren u kaznenom prostoru. Pobedu gostima iz Borče donosi Aleksandar Đukić u samom finišu utakmice pogotkom takođe iz penala. Strelac prvog gola za BSK Enver Alivodić iskoristio je u 84. minutu dugu loptu poslatu iz polovine koja pripada njegovoj ekipi, pretrčavši celu odbranu, nakon čega je oboren u kaznenom prostoru, a Đukić je bio siguran izvođač.

Smederevo je uspelo da slomi otpor Čukaričkog u finišu prvog poluvremena. U 43. minutu Dragan Ćeran je centrirao a Nenad Mladenović je glavom, ispostaviće se, doneo pobedu domaćoj ekipi.

Mladi Radnik je u 25. minutu poveo protiv Borca iz Čačka golom Milana Lazića. Marko Mugoša je izjednačio u 67. minutu kada se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru domaće ekipe, posle kornera. Domaća ekipa dolazi u 78. minutu do pobede golom Nigerijca Frenklina posle kontranapada.

Meč Crvena zvezda - Hajduk počinje u 15:30h.