Nedelja, 01.11.2009.

18:26

AIK prvak Švedske

Fudbaleri AIK iz Stokholma osvojili su titulu šampiona Švedske, pošto su u poslednjem kolu pobedili Geteborg sa 2:1 u direktnom duelu za prvaka.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Pre poslednjeg kola, AIK je imao bod više od Geteborga, a timu iz Stokholma ovo je 11. titula prvaka Švedske u klupskoj istoriji. Geteborg je poveo u 32. minutu golom Tomasa Olsona, a izjednačio je Antonio Flavio u 55. minutu. Pobedu i titulu šampiona potvrdio je Danijel Tjenstrom pogotkom u 85. minutu.

Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka, velika grupa navijača AIK-a osvajanje titule proslavila je utrčavanjem na teren stadiona u Geteborgu.