Subota, 31.10.2009.

13:15

Sigurna pobeda Zvezde u Ivanjici

Crvena zvezda nastavila veliku seriju sigurnom pobedom u Ivanjici 2:0, Vojvodina lako savladala M.Radnik 3:0, Metalac iznenadio Čukarički na Banovom Brdu.

Fudbaleri Crvene zvezde zabeležili su i devetu pobedu u novom izdanju Jelen Superlige pošto su pobedili Javor sa 2:0 Golove za crveno-bele, na uvek neugodnom terenu u Ivanjici, postigli su Vilotić u 17. i Lekić u 40.minutu.

Vojvodina je sigurnom igrom lako savladala Mladi Radnik u Novom Sadu, Čukarički je posle dve pobede, poražen i to na svom terenu u derbiju začelja od Metalca, Borac je bio siguran protiv OFK Beograda 2:0, dok pobednika nije bilo u mečevima Spartak – Jagodina i BSK – Rad.

Kompletni rezultati 10.kola (mečevi odigrani u subotu):

Deseto kolo Jelen Superlige:
Vojvodina - Mladi radnik 3:0 (Aleksić 32,Tadić 34 i 50)
Javor - Crvena zvezda 0:2 (Vilotić 17,Lekić 33)
Borac - OFK Beograd 2:0 (Dmitrović 23 penal,Mugoša 55)
Spartak - Jagodina 1:1 (Janoš 80 -Vusljanin 54)
Čukarički - Metalac Gornji Milanovac 0:1 (Jeremić 64)
BSK - Rad 0:0

Javor – Crvena zvezda 0:2

Fudbaleri Crvene zvezde na prepunom stadionu u Ivanjici (4000 gledalaca) posle mirnog početka (jedan šut domaćih u petom minutu) poveli su u 17.minutu. Korner je izveo Bogdanović, najviši u skoku bio je Vilotić i doneo prednost lideru Jelen Superlige. Samo 3 minuta kasnije, domaći su pokušali da izjednače , ali je šut Trifunovića glavom, otišao tik pored stative. Crvena zvezda je u 40. minutu povela sa 2:0 spektakularnim golom centarfora Lekića. Napadač crveno-belih je primio loptu na 40 metara od gola, i onda u solo prodoru nanizao nekoliko igrača Javora, da bi preciznim udarcem sa 12 metara doneo veliku prednost gostima.

U drugom poluvremenu, domaći su razumljivo, počeli da igraju ofanzivnije, i hrabrije krenuli ka golu Stamenkovića. U 58. minutu, prvi udarac u drugom poluvremenu upućuje Javor preko Stojakovića, koji je šutirao sa 22-23 metra, neprecizno pored gola.

Crvena zvezda je rutinski održavala prednost, dosta pomoći imala je u teškom, blatnjavom terenu, a onda prvi put opasno zapretila u 74.minutu "kontrom" preko Lazetića i Lekića. Dorbo je intervenisao Milović koji je uklizao ispred centarfora crveno-belih.

Do kraja meča nije bilo više prilika, Zvezda je rutinski privela meč kraju, priliku sa klupe dobili su Savić, Nikolić i Cvetković.

Treneri dveju ekipa Ćurčić i Petrović izveli su za ovaj derbi 10.kola, sledeće sastave na teren:

Javor: Kahriman, Milovanović, Milović, Dragović, Pavlović, Gogić, Stojaković, Luković, Nikitović, Trifunović, Stojanović.
Crvena zvezda : Stamenković, Ninkov, Đorđević, Vilotić, Ignjatijević, Isah, Savio, Bogdanović, Lazetić, Lekić i Perović.

Vojvodina – Mladi Radnik 3:0

Novosađani su u najboljoj predstavi ove sezone lako pobedili Mladi Radnik . Crveno-beli iz Novog Sada do početne prednosti stigli su u 33.minutu, posle odličnog prodora Kizita. Na dobar centaršut, reagovao je Aleksić i oštrim udarcem doneo vodjstvo "Voši". Samo 60 sekundi kasnije, Novosadjani su ponovo slavili pogodak. Prodor Tumbasevića, lopta je stigla do Tadića koji je nekako uspeo da primiri loptu i savlada golmana Požarevljana.

Sve nedoumice (ako ih je i bilo) razrešene su na početku drugog poluvremena drugim golom Tadića u 50.minutu.. Novosadjani su nastavili u istom ritmu, dobro je šutirao i Aleksić,a gosti su prvu priliku propustili tek u 62.minutu kada je posle greške Kizita šutirao Luka, ali pored stative gola Brkića.

Do kraja meča nije bilo više uzbudjenja, ekipa "Sose" Babića mirno je privela utakmicu kraju...

Ostali mečevi:

Domaći Borac pobedio je OFK Beograd 2:0, sve se vrtelo oko Mugoše, koji je postigao jedan gol, i bio zaslužan za penal u 24.minutu , kojim su domaći poveli preko najiskusnijeg Dmitrovića.

U Subotici je Jagodina posle jedne kontre, postigla gol u 54.minutu preko Irfana Vusljanina, nekadašnjeg fudbalera OFK Beograda,ipak u finišu meča domaći stižu do boda preko Januša.

Na Karaburmi nije bilo ni golova ni uzbudjenja u meču BSK – Rad, dok malo iznenadjenje predstavlja pobeda Metalca na Banovom Brdu. Gosti su do tri boda stigli u 64.minutu posle odličnog prodora Krasića, gol je postigao Jeremić. Metalac (koji u narednom kolu dočekuje Partizan u Kragujevcu) je i pre gola imao inicijativu, još jedan "zicer" ali je odlično reagovao treći golman reprezentacije Srbije Isailović.

Preostala dva meča 10.kola igraju se u nedelju.

1. Crvena zvezda 10 9 1 0 18:2 28
2. Partizan 9 6 3 0 18:6 21
3. Vojvodina 10 6 2 2 16:4 20
4. OFK Beograd 10 5 2 3 11:7 17
5. Jagodina 10 4 2 4 11:11 14
6. Spartak 10 3 4 3 10:7 13
7. Javor 10 3 4 3 9:10 13
8. Borac 10 4 1 5 9:11 13