Sreda, 28.10.2009.

15:46

Partizan u finišu do četvrtfinala

Fudbaleri Partizana plasirali su se u četvrtfinale Lav kupa Srbije pobedom u Novom Sadu - 2:1.

Branioci trofeja teško su savladali prvoligaša iz novosadadskog naselja Slana bara a Proleter je od 53. minuta imao prednost posle pogotka Kovačevića. Lamin Dijara izjednačio je u 72. minutu posle sjajne prilike Popina da poveća prednost domaćina, a konačan rezultat postavio je Srđa Knežević golom sa više od 30 metara u 84. minutu meča.

Partizan je igrao slabo sve do primljenog gola a tek u poslednjih pola sata 'crno-beli' su pojačali pritisak i posle nekoliko prilika stigli do golova koji ih vode u sledeću rundu nacionalnog Kupa.

Najbolju priliku za Partizan propustio je Kleo u 60. minutu posle akcije Lomića i Moreire.

Utakmica na novosadskoj 'Bombonjeri' igrana je pred oko 1.500 gledalaca a nekoliko stotina ljudi ostalo je van stadiona.

Proleter: Drinić, Glogovac, Asani (od 32. Šarac), Krasić, Žigić, Galić, Čović, Vislavski, Damnjanović (od 63. Popin), Mićić, Kovačević

Partizan: Radosavljević - Stevanović, Knežević, Đorđević, Brežančić (od 46. Lomić) - Fejsa, B. Jovanović (od 46. Ilić), Tomić, Moreira (od 69. Vujović) - Kleo, Dijara