Nedelja, 04.10.2009.

19:35

Verder bolji od 'Švaba'

U derbiju osmog kola Bundeslige, Verder Bremen je slavio u Štutgartu sa 2:0 i došao do četvrtog mesta na tabeli.

Verder je poveo u trećem minutu preko Pizara, a pobedu je potvrdio Hunt golom u 51. minut. U međuvremenu su fudbaleri Štutgarta propustili nekoliko sjajnih prilika. U poslednjem meču dana HSV je pobedio Hertu u Berlinu sa 3:1 i izjednačio se na vrhu tabele sa Bajerom. Herta je povela posle deset minuta preko Fridriha ali je HSV preokrenuo rezultat do kraja poluvremena i naneo sedmi uzastopni poraz Berlincima.

Na utakmicama koje su odigrane u subotu šampion Volfzburg i Bajern Minhen su igrali nerešeno protiv Bohuma, odnosno Klena, dok je Hofenhajm izgubio od Majnca posle četiri vezane pobede.