Nedelja, 04.10.2009.

19:14

Čelsiju derbi, Arsenal fantastičan

U derbiju osmog kola Premijer lige londonski Čelsi nadigrao je Liverpul sa 2:0 i vratio se na prvo mesto na tabeli ispred Mančester junajteda.

U nedelju su odigrana još dva meča u Londonu, a Arsenal je na 'Emirejtsu' ponizio Blekburn Roverse sa 6:2. Vest Hem i Fulam remizirali su 2:2 u gradskom duelu, a nerešeno je bilo i u Liverpulu, gde je Everton igrao protiv Stouka 1:1.

Veliki derbi u Londonu u potpunosti je pripao Čelsiju, koji je bio bolji rival tokom većeg dela meča, mada je Liverpul u nekoliko situacija bio veoma blizu pogotka.

'Plavci', za koje je svih 90. minuta igrao Bane Ivanović, su do prvog gola došli posle sat vremena igre. Lampard je ukrao loptu na sredini terena, Deko povukao napad Čelsija i proigrao Drogbu na levoj strani, a reprezentazivac Obale Slonovače odlično je ubacio loptu u kazneni prostor gde je najbrži bio Anelka koji je desnom nogom gurnuo loptu u Reininu mrežu.

Čelsi je pobedu potvrdio u 91. minutu golom Florana Malude. I ovaj put gol je namestio Didije Drogba, koji je sjajno prihvatio loptu u šesnaestercu, prevario Karagera i Škrtela i onda dodao loptu do Francuza koji je bio brži od Reine.

Blekburn je u severnom Londonu dva puta vodio protiv Arsenala, ali je na kraju ipak pretrpeo katastrofu. Fantastičan meč imao je Sesk Fabregas, koji je postigao jedan i namestio čak četiri gola svojim saigračima. Iako je postignuto čak osam golova, ni jedan igrač nije dva puta bio strelac. Za 'tobdžije' su pogađali Vermalen, van Persi i Aršavin u prvom, te Fabregas, Volkot i Bentner u drugom poluvremenu. Strelci golova za Blekburn bili su N'Zozi i Dan u prvom delu meča.

Vest Hem je protiv Fulama prvo vodio golom Karltona Kola u 16. minutu, a onda su gosti došli do preokreta preko Marfija i Gere u prvom delu drugog poluvremena. 'Čekićari' ipak dolaze do boda na svom stadionu jer je Džunior Stanislas izjednačio u poslednjem minutu meča.

Pobednika nije bilo ni u Liverpulu gde su oba gola postignuta početkom drugog poluvremena. Hut je doveo Stouk u vođstvo u 50. minutu, a Leon Osman je izjednačio posle samo pet minuta.

Još jedan meč osmog kola treba da bude odigran u ponedeljak kada se sastaju Aston Vila i Mančester Siti.