Nedelja, 04.10.2009.

16:57

Partizanu samo bod u Subotici

Fudbaleri Spartaka Zlatibor vode i Partizana odigrali su u Subotici 1:1, u pretposlednjoj utakmici sedmog kola Jelen Superlige.

Domaći tim poveo je u 15. minutu golom Marka Mirića, a konačan rezultat postavio je Senegalac Lamin Dijara 20 minuta kasnije. Ekipa Gorana Stevanovića sada ima 15 bodova i zaostaje za prvoplasiranom Crvenom zvezdom četiri boda. „Crno-beli“ su u većem delu utakmice bili dominantni u posedu lopte, ali nisu stvorili veliki broj prilika i na kraju su ostali bez dva boda.

U poslednjoj utakmici kola Rad i Hajduk su na Banjici odigrali takođe 1:1. Gosti su poveli preko Kiša u devetom minutu, a izjednačio je Jovančić u četvrtom minutu drugog dela.

Fudbaleri obe ekipe na teren su izašli noseći transparent na kojem je pisalo "Fudbal protiv nasilja", a utakmica je počela minutom ćutanja u znak sećanja na navijača Tuluza Brisa Tatona, koji je u utorak preminuo u Beogradu od povreda zadobijenih u napadu huligana 17. septembra.

Partizan nije opravdao ulogu favorita, a već u prvom ozbiljnijem napadu ekipa Spartaka je povela.

Igrao se 15. minut, kada je Vojo Ubiparip posle kontranapada šutirao sa 16 metara, odbrana Partizana loše je reagovala, a lopta je došla do Marka Mirića, koji ju je sa šest metara poslao u mrežu.

Prvu priliku Partizan je imao u 28. minutu, kada je Dijara sa leve strane ušao u kazneni prostor gostiju, ali je sa 15 metara šutirao preko gola.

Beogradska ekipa do izjednačenja je mogla da dođe u 33. minutu, ali je Krstajićev solidan pokušaj glavom završio pored stative.

Ipak, dva minuta kasnije Siniša Stevanović proigrao je Lamina Dijaru, koji je izbio sam ispred golmana i preciznim šutem poslao loptu iza njegovih leđa.

Kapiten Partizana Đorđević u 39. minutu pokušao je iz slobodnog udarca, ali je golman Spartaka izbio loptu u korner, a u 45. minutu napadač Spartak Asmir Misimi šutirao je preko gola iz veoma izgledne pozicije.

U drugom poluvremenu obe ekipe igrale su lošije, pa je publika videla samo nekoliko prilika za gol. Partizan je u 48. minutu zapretio preko Dijare, kome je asistirao Kleo, ali je Senegalac sa desetak metara šutirao slabo pored stative.

Domaći su dobru šansu imali u 58. minutu, kada je posle kornera koji je izveo Vladimir Torbica, Misimi neomaten šutirao pored gola sa 12 metara.

Do kraja utakmice najbolju priliku za gol propustio je Spartak u 87. minutu kada je Radosavljević odbranio šut Aleksandra Noskovića sa 15 metara.

Igrači Spartaka pre utakmice poklonili su ruže svojim kolegama iz Partizana, pošto beogradski klub danas slavi 64. rođendan.

Rezultate utakmica koje su odigrane u subotu pogledajte ovde.

Spartak: Jovanić, Puškarić, Popović, Ovelu, Šarac, Milanković, Simović (Bošković), Misini (Nosković), Mirić (Mijić), Ubiparip, Torbica.

Partizan: Radosavljević, Stevanović, Djordjević, Gavrančić, Krstajić (Lomić), Fejsa, Moreira, Tomić (Ilić), Ljajić, Kleo, Dijara

1. Crvena zvezda...7 6 1 0 14:2 19
2. Partizan..............7 4 3 0 12:4 15
3. Vojvodina...........7 4 1 2 12:4 13
4. OFK Beograd......7 4 1 2 8:5 13
5. Napredak.............7 2 4 1 6:4 10
6. Jagodina..............7 3 1 3 8:7 10