Petak, 04.09.2009.

22:40

U21: Vels i Luksemburg iznenadili

U petak je odigrano 12 mečeva kvalifikacija za Evropsko prvenstvo za igrače ispod 21 godine.

Najubedljiviju pobedu zabeležila je Nemačka koja je savladala San Marino sa 6:0. Iznenađenje je napravio Luksemburg koji je slavio protiv BiH, kao i Vels koji je savladao Italiju. U ostalim mečevima, pobede su zabeležile mlade reprezentacije Švajcarske, Španije, Holandije, Švedske, Bugarske, Belgije, Engleske i Portugala.

Nemci su već posle prvog poluvremena imali pet golova prednosti protiv San Marina, ali je u nastavku tempo popustio, pa je viđen još samo jedan pogodak, uz prethodno isključenje Gebharta zbog dva žuta kartona.

Najveće iznenađenje priredila je selekcija Luksemburga koja je na gostovanju savladala Bosnu i Hercegovinu minimalnim rezultatom. Domaća ekipa je meč završila sa devetoricom, pošto su zbog dva žuta kartona isključeni Malić i Ćorić. Gosti su do pobede došli golom Tvimuma u 76. minutu, a osam minuta kasnije Moreira je isključen, takođe zbog dva žuta kartona.

Crna Gora je u finišu meča poražena od Švedske sa 2:0. Golova nije bilo sve do 84. minuta kada je Ekdal doveo goste u vođstvo, a pobedu je potvrdio Mehmeti pet minuta kasnije.

Engleska je posle preokreta došla do trijumfa na gostovanju Makedoniji. Domaćini su poveli golom Ibraimija u 34. minutu. Engleska je uspela da izjednači u 68. minutu golom Sirsa, a pobedu mladoj selekciji ’Gordog Albiona’ doneo je Li Katermol sa bele tačke sedam minuta pre kraja.