Nedelja, 30.08.2009.

21:18

Pobeda Valensije u derbiju kola

Fudbaleri Valensije pobedili su kod kuće Sevilju sa 2:0 u derbiju 1. kola Primere.

Atletiko Madrid poražen je u Malagi sa 3:0, Hetafe je u Santandera savladao Rasing sa 4:1, uz het-trik Soldada, pobede su zabeležili i Maljorka, 2:0 protiv Hereza, i Atletik Bilbao, 1:0 protiv Espanjola, dok je meč Osasuna – Viljareal završen remijem, 1:1. U poslednjem meču kola, Barselona u ponedeljak dočekuje Sporting iz Hihona.

Valensija je golovima Huana Manuela Mate u 47. minutu i Pabla Hernandeza u 80. minutu pobedila Sevilju na ’Mestalji’. Gosti su u finišu prvog poluvremena ostali sa 10 igrača posle isključenja Fredija Kanutea zbog drugog žutog kartona.

Samo nekoliko minuta u drugom poluvremenu bilo je dovoljno Valensiji da iskoristi brojčanu prednost, a konačan rezultat postavio je Pablo, 10 minuta pre kraja, sjajnim lobom preko Palopa. Nikola Žigić i Ivica Dragutinović nisu ulazili u igru.

Meč Rasing – Hetafe (1:4) obeležio je Robert Soldado sa 3 gola u 28, 34. i 55. minutu za ubedljivu pobedu gostiju i prvo mesto na tabeli.

Atletiko Madrid poražen je u gostima od Malage sa 3:0. Strelci za domaći tim bili su Baha u 34. minutu, Manu u 63. i Ćavi Tores u 90. minutu.