Nedelja, 30.08.2009.

20:00

Hamburg na vrhu, novi poraz Herte

Fudbaleri Hamburga pobedili su kod kuće Keln sa 3:1 u poslednjem meču 4. kola Bundeslige i preuzeli vođstvo na tabeli.

U drugom meču dana, Verder je u gostima pobedio Hertu sa 3:2 i nastavio agoniju berlinskog kluba, kojem je to već treći poraz ove sezone.

Fudbaleri Hamburga znali su pre meča sa Kelnom da će preuzeti vođstvo na tabeli ukoliko zabeleže pobedu sa dva gola razlike, što im je pošlo za rukom golovima Peruanca Paola Gerera (19. i 66. minut) i Trohovskog (penal u 86. minutu). Jedini gol za goste postigao je Marokanac Čihi u 76. minutu.

U drugom meču dana Verder je pobedio u gostima Hertu sa 3:2 i zauzeo treću poziciju. Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu. Verder je poveo golovima Mesuta Ozila i Tima Borovskog u 57. i 74. minutu.

Herta se vratila u igru pogotkom Poljaka Piščeka u 77. minutu na asistenciju Gojka Kačara, ali 6 minuta kasnije Naldo vraća Verder na 2 gola razlike. Konačan rezultat postavio je Patrik Ebert u nadoknadi vremena udarcem sa ivice šesnaesterca.