Nedelja, 12.07.2009.

20:05

Zenitu derbi protiv Moskve

U derbi meču 13. kola ruske Premijer lige Zenit je u Sankt Peterburgu pobedio Moskvu 1:0, golom u drugom poluvremenu.

U nedelju su odigrana još dva meča, a oba su završen bez pobednika. Lokomotiva je u Moskvi igrala bez golova sa Tomskom, dok su u Krasnodaru Kuban i Spartak iz Naljčika igrali 2:2. Lider na tabeli i dalje je prošlogodišnji šampion Rubin koji ima po četiri boda više od moskovskih klubova Spartaka i Moskove. Zenit je četvrti.

Zenit je na stadionu ’Petrovski’do minimalne pobede nad trećeplasiranom ekipom ruskog prvenstva došao u 56. minutu golom hrvatskog reprezentativca Ivice Križanca. Odbrambeni igrač je posle loše intervencije moskovske odbrane primio loptu na ivici šesnaesterca sa leve strane, ušao u sredinu i plasirao loptu u dalji ugao Ževnovog gola.

Gosti iz Moskve imali su u 77. minutu šansu dai zjednače rezultat, ali je Semedov pomašio penal. Njegovi saigrači su uspeli da odbijenu loptu ubace u gol ali je sudija procenio da su bili u nedozvoljenoj poziciji.