Četvrtak, 02.07.2009.

21:40

UB09: Poljakinje bolje od Srpkinja

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je od Poljske sa 2:1 (0:0), u drugoj utakmici Grupe A na Univerzijadi u Beogradu.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Poljakinje su u drugom poluvremenu za pet minuta obezbedile pobedu. Povele su u 60. minutu golom Ane Želazko, dok je u 65. Halina Poltorak duplirala vođstvo. Jedini gol za Srbiju postigla je Tamara Jovanović u 85. minutu. Meč je odigran na stadionu OFK Beograda.

Reprezentativke Kanade pobedile su Kinu sa 2:1, u drugom meču Grupe A.

Fudbalerke Rusije pobedile su Estoniju sa 9:0, u grupi B u Smederevu.

U Grupi C Južna Koreja je u Lazarevcu pobedila Južnu Afriku sa 12:0.

Reprezentativke Republike Irske pobedile su Mađarsku sa 3:2, na stadionu Srema u Jakovu, a u drugom meču Grupe D, takođe na tom stadionu, Japan i Francuska odigrali su bez golova.