Subota, 13.06.2009.

22:17

Kiks Rubina u Kazanju

U nekompletnom 12. kolu ruskog šampionata lider i branilac titule Rubin izgubio je od Rostova 2:0 u Kazanju.

U subotu su odigrana još tri meča. Spartak je minimalnim rezultatom savladao Himki, jedinu ekipu koja nema pobedu, Terek je golom u 84. minutu došao do pobede nad Samarom (3:2), a Dinamo i Kuban su u Moskvi igrali 1:1.

Ekipa iz Rostova koja je gostovala u Kazanju iznenadila je aktuelnog šampiona u 33. pošto je Akimov savladao golmana domaćih, ali kada je deset minuta kasnije Baljajkin dobio crveni karton bilo je jasno da će Rubin veoma teško izbeći drugi poraz u sezoni.

U drugom delu u igru je ušao i iskusni Sergej Rebrov ali Rubin nije uspeo da dođe do brzog izjednačenja. Konstantni napadi stvorili su previše prostora u zadnjoj liniji što su igrači Rostova iskoristili i posle sjajne akcije u 55. minutu Akimov je po drugi put na meču postigao gol.

U nastavku meča Rubin je krenuo na sve ili ništa, stvorio je nekoliko sjajnih šansi ali su Domingez i njegovi saigrači iz napada bili neprecizni. Otvorenu igru domaćina Rostov je koristio za brze kontre, ali je najviše zahvaljujući dekoncentrisanosti napadača ostao na dva postignuta gola.

Rubin – Rostov 0:2 (0:1)