Ponedeljak, 18.05.2009.

23:27

Portsmut dobio Sandrlend

Fudbaleri Portsmuta pobedili su Sandrlend na svom terenu 3:1, u poslednjoj utakmici 37. kola engleske Premijer lige.

Sandrlend je nakon ovog poraza ostao na 16. mestu na tabeli sa 36 bodova, samo dva više od 18. Njukasla i jedan od 17. Hala. Ekipa Rikija Zbraje povela je u 59. minutu golom Kenvajna Džounsa, a samo minut kasnije izjednačio je Utaka. Do kraja meča domaći tim je golovima Bardslija (autogol) i Traorea potpuno preokrenuo i pobedio.

Portsmut se nakon ovog trijumfa popeo na 14. poziciju sa 41 bodom.

U poslednjem kolu Sandrlend će imati veoma težak posao pošto dočekuje Čelsi. Ipak, i Njukasl i Hal će takođe vrlo teško do pobede u poslednjoj rundi. Hal na svom terenu igra sa novim prvakom Mančester junajtedom, dok Njukasl gostuje Aston Vili u Birmingemu.