Petak, 24.04.2009.

23:09

Herta dobila Hofenhajm u gostima

Fudbaleri Herte pobedili su Hofenhajm u gostima 1:0, u prvoj utakmici 29. kola nemačke Bundeslige.

Ekipa Marka Pantelića i Gojka Kačara je ovom pobedom prišla prvoplasiranom Volfsburgu na samo dva boda zaostatka. Jedini gol na utakmici postigao je Patrik Ebert u 41. minutu.

Zanimljivo je da je duel ovih timova u prvom delu sezone Herta dobila identičnim rezultatom. Reprezentativci Srbije Gojko Kačar i Marko Pantelić bili su u prvoj postavi Herte. Kačar je odigrao svih 90 minuta, a Pantelića je tri minuta pre kraja zamenio Čermiti.

Preostali mečevi 29. kola igraju se u subotu i nedelju:

Bajyer 04 (Leverkuzen) - Karlsruer
Bajern (Minhen) - Šalke 04 (Gelzenkirhen)
Borusija (Dortmund) - Hamburger SV
Hanover 96 - Keln
Štutgart - Ajntraht (Frankfurt) i
Verder (Bremen) - Bohum.

Borusija (Menhengladbah) - Arminija (Bilefeld) i
Energi (Kotbus) - Volfzburg.

Tabela: Volfzburg 57 boda, Herta (utakmica više) 55, Bajern 54, Hamburger SV 54, Štutgart 51, Šalke 04 46 bodova, itd.