Nedelja, 22.03.2009.

15:49

Zvezda izvukla bod na Banjici

Fudbaleri Rada i Crvene zvezde igrali su bez golova u poslednjem meču 22. kola Jelen Superlige.

Zvezda se remijem vratila na drugu poziciju Superlige na kraju drugog dela, a plasman posle ovog kola određuje raspored ostatka sezone. Partizan završava drugi krug sa 11 bodova prednosti u odnosu na dva rivala, dočekaće Zvezdu u 24. kolu, gostovati Vojvodini kolo posle toga, a u 26. rundi Zvezda čeka Novosađane. U šampionatu sledi dvonedeljna pauza, zbog obaveza reprezentacije.

Meč na Banjici igran je po veoma lepom vremenu i po relativno korektnom terenu, a obeležili su ga inicijativa Zvezde i niz fantastičnih prilika za Rad.

Izvanredne intervencije Saše Stamenkovića i Pavla Ninkova sačuvale su mrežu crveno-belih protiv raspoloženih "građevinara", koji su umalo proslavili 51. rođendan (bio u četvrtak) velikom pobedom.

Od prvog do poslednjeg minuta Zvezda je kontrolisala sredinu terena, ali joj to nije donelo praktično nijednu priliku za 90 minuta.

Rad je, na drugoj strani, do 11. minuta već mogao da vodi 3:0. Saša Stamenković je dva puta zaustavljao Nemanju Andrića u izglednim prilikama, a kada ni on nije mogao da spreči gol posle atraktivnog udarca Marka Ranđelovića, glavu je na gol-liniji podmetnuo Ninkov.

U drugom poluvremenu ništa se nije promenilo – Zvezda je držala loptu i kružila oko zgusnute odbrane domaćina, a na drugoj strani je Stamenković bio na vetrometini.

U 55. minutu Andrija Kaluđerović ulazi u šesnaesterac, ali je pravovremeno startovao Nenad Tomović, pa je udarac prošao odmah pored stative.

Poslednju čistu šansu na meču propušta ponovo Kaluđerović – Mitrović je u 82. minutu poslao loptu u prostor, Tutorić pomogao protivniku, ali je Stamenković pravovremenim istrčavanjem zaustavio dojučerašnjeg napadača OFK Beograda.

Rad je drugi krug takmičenja završio na devetom mestu, po broju bodova poravnat sa Napretkom i sa četiri boda više od Banata, koji je na jedinoj poziciji koja vodi u niži rang.

Utakmicu na Banjici obezbedjivale su jake policijske snage, a navijači Rada su u drugom poluvremenu na rasnoj osnovi vređali igrače Crvene zvezde Džefersona Silvu i Fereiru, prilikom ulaska u igru.

Stadion: Kralj Petar I. Gledalaca: 3500. Sudija: Dragan Krstić, pomoćnici: Milovan Ristić i Milan Korajlija.

Rad: Kahriman, Todorovski, Ranđelović, Delić, Brnović, Andrić, Vuković, Koković, Kaluđerović, Petrović, Radivojević.

Crvena zvezda: Stamenković, Ninkov, Tomović, Tutorić, Pejčinović, Aval Isah, Milijaš, Lazetić, Parker, Abubakar i Kleo.

Napredak – Jagodina 1:1