Subota, 14.03.2009.

23:55

Real ponovo blizu Barse

Madridski Real savladao je u Bilbao Atletik 5:2 (2:2) u 27. kolo Primere dok je u prvom meču kola Valensija igrala 1:1 sa rekreativom na ’Mestalji’.

Valensija je gubila od Rekreativa od 55. minuta kada je gol postigao Kamunjas, ali je sedam minuta pre kraja Hernandez izjednačio. Ovo je bio šesti uzastopni meč na kojem Valensija nije došla do pobede. Real je u Bulbau slavio sa 5:2 iako je u prvom delu bilo 2:2.

Roben je u 21. minutu doveo Real u vođstvo, a na 2:0 povisio je Hajnce u 33. minutu. Samo dva minuta kasnije Hajnce je postigao i autogol smanjivši rezultat na 2:1, a u poslednjem minutu prvog dela Ljorente je izjednačio nakon greške Kasiljasa.

Real je u drugom delu potpuno nadigrao Atletik koji je od 37. minuta igrao sa igračem manje, a od 59. i sa dva. Pobedu Madriđanima doneli su Klas Jan Huntelar s dva pogotka, u 47. i 61. minutu, i Iguain koji je u 84. minutu bio siguran sa bele tačke. Real je došao do desete uzastopne pobede nad Bilbaom, a nastavio je seriju od 12 utakmica bez poraza u ligi (jedan remi).

Real je ponovo prišao na tri poena Barseloni koja u nedelju igra protiv Almerije u gostima.

Valensija – Rekreativo 1:1 (0:0)