Nedelja, 01.03.2009.

17:16

Katanija pokorila Palermo

U utakmicama 26. kola Serije A Sampdorija je savladala Milan 2:1 dok je u sicilijanskom derbiju Katanija ponizila Palermo pred njegovim navijačima (4:0).

Udineze je na 'Friuliu' slomio otpor Lečea tek u poslednjih 15 minuta (2:0), a identičnim rezultatom Atalanta je izgubila na svom stadionu od predposlednjeg Kjeva. Fiorentina nije uspela da salvada poslednjeplasiranu Ređinu (1:1), a na utakmicama Kaljari – Torino i Sijena – Đenoa nije bilo golova.

U duelu dve ekipe koje su tokom nedelje ispale iz UEFA kupa trijumfovao je domaćin, koji je tako nastavio odličnu seriju u domaćem šampionatu. Bio je ovo šesti uzastopni meč na kojem Sampdorija nije izgubila.

Sa druge strane, Milan je ovim porazom izgubio praktično sve šanse za osvajanjre titule na kraju prvenstva pošto ima 11 bodova i meč manje od Intera. Đenovljani su na poluvremenu vodili 1:0 posle gola kapitena ekipe Antinija Kasana u 33. minutu.

Početkom drugog dela domaći sastav opredelio se na kontra napade, i već u 51. minutu prednost je duplirana. Gol za 2:0 postigao je doskorašnji napadač Fjorentine Đanpaolo Pacini koji je sjajno izbacio jednog defanzivca Milana na levoj strani pre nego što je zakucao loptu iza Abijatija.

Milan je ipak poslednjih deset minuta učinio zanimljivim. Prvo je Brazilac Pato u 80. minutu posle odličnog centaršuta glavom savladao golmana domaćina za 2:1, a nekoliko minuta kasnije i Emerson je postigao gol posle centaršuta Pirla. Ipak, gol je opravdano poništen zbog ofsajda i Milan je poražen.

Najubedljiviju pobedu ostvarila je Katanija koja je u sicilijanskom derbiju razbila Palermo u gostima. Sve je praktično bilo rešeno posle 16 minuta. Prvo je Katanija povela u 14. minutu preko Ledezme, a dva minuta kasnije domaći tim ostao je sa desetoricom na terenu pošto je isključen Australijanac Mark Brešano. U nastavku meča gosti su samo dotukli Palermo golovima Morimota, Maskare i Paolućija.

Od srpskih internacionalaca na teren su u nedelju popodne izašli Aleksandar Luković i Boško Janković. Lukovićev Udineze pobedio je na svom terenu Leče 2:0, a srpski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta na poziciji levog beka. Na duelu Sijene i Đenove nije bilo golova, a Boško Janković zamenjen je tokom drugog poluvremena.

U poslednjoj utakmici kola Inter na Đuzepe Meaci dočekuje Romu.

Rezultati 26. kola: Atalanta - Kijevo 0:2, Kaljari - Torino 0:0, Palermo - Katanija 0:4, Ređina - Fjorentina 1.1, Sampdorija - Milan 2:1, Sijena - Djenova 0:0, Udineze - Leće 2:0. Juče igrano: Lacio - Bolonja 2:0, Juventus - Napoli 1:0. Večeras igraju Inter - Roma.

Inter 25 18 5 2 44:18 59
Juventus 26 16 5 5 42:21 53
Milan 26 14 6 6 43:27 48
Fjorentina 26 14 4 8 38:25 46
Đenova 26 12 9 5 36:25 45
Roma 25 13 4 8 37:31 43
Kaljari 26 11 5 10 32:27 38
Lacio 26 11 5 10 37:37 38