Nedelja, 15.02.2009.

21:48

Rukavina doneo pobedu Minhenu

Bivši kapiten Partizana Antonio Rukavina golom je doneo pobedu Minhenu 1860 u meču sa Alenom koji je pripao Bavarcima rezultatom 2:1.

Rukavina, koji u Minhenu igra do kraja sezone kao pozajmljen igrač Borusije iz Dortmunda, postigao je drugi gol za 'lavove' u 70. minutu utakmice. Prvi gol za Minhen 1860 postigao je Danijel Birofka, dok je strelac za Alen bio Rene Miler. Minhen 1860 se nalazi na 11. mestu druge nemačke lige sa 26 bodova.

Reprezentativac Srbije postigao je gol za Minhen već u svom drugom nastupu za klub. Igrao se 70. minut kada je Stefan Ajgner pronašao Rukavinu koji je udarcem sa devet metara pogodio ugao gola i rešio pitanje pobednika.

25-godišnji Rukavina je prethodno za Dortmund odigrao 19 mečeva, ali se nije upisao u strelce.