Nedelja, 15.02.2009.

19:40

Raul za rekord, gol Žigića

Fudbaleri Reala savladali su Sporting u Hihonu 4:0 u 23. kolu Primere i smanjili zaostatak za vodećom Barsom. Nikola Žigić postigao je svoj peti gol za Rasing .

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Almerija je na poluvremenu gubila 2:0 od Valjadolida, ali je u drugom delu meča, u kojem su viđena tri crvena kartona, preokrenula rezultat i došla do tri boda. Maljorka je golom Aduriza u 22. minutu stigla do pobede nad Numansijom, a Atletik Bilbao i Rekreativo igrali su 1:1. Žigić je bio strelac protiv Viljareala koji je došao do boda preko Kazorle (1:1).

Kapiten najtrofejnijeg evropskog fudbalskog kluba Raul postigao je dva gola protiv Sportinga (4:0), a već prvim je postao najbolji strelac u istoriji "kraljevskog" kluba. Na utakmici sa Sportingom Raul je postigao svoj 308. i 309. pogodak u dresu Real Madrida i nadmašio legendarnog Alfreda Di Stefana, koji je za "Kraljeve" dao 307 golova. U prvenstvu Španije iskusni as je do sada postigao 216 golova i nalazi se na petom mestu liste najboljih strelaca tog takmičenja svih vremena.

Po jedan pogodak postigli su Huntelar i Marselo, donevši osmu uzastopnu pobedu Realu. Madriđani su tako iskoristili remi Barselone sa Betisom (2:2) i smanjili razliku na deset bodova.

Žigić je u 25. minutu utakmice postigao svoj peti pogodak na sedmoj utakmici za Rasing ali je Kazorla dva minuta pre kraja poluvremena izjednačio i postavio konačnih 1:1.

Do veoma bitne pobede došla je Maljorka u Numansiji koja je i dalje u zoni ispadanja ali sa istim brojem bodova kao i Osasuna koja je na 17. mestu.

U poslednjim utakmicama kola sastaju se Espanjol – Sevilja i Atletiko Madrid – Hetafe.