Utorak, 25.11.2008.

22:49

"Idealan" remi na El Madrigalu

Fudbaleri Viljareala i Mančester junajteda odigrali su nerešeno 0:0, u petom kolu E grupe u Ligi šampiona.

Taj rezultat odgovarao je i jednima i drugima, i u poslednjem kolu ovi timovi će odlučiti ko će sa prvog mesta u osminu finala. U drugoj utakmici ove grupe danski Olborg savladao je škotski Seltik 2:1. Gosti iz Glazgova poveli su u 53. minutu preko Robsona, a preokret i tri boda Olborgu doneli su Kaka i Koldvel (autogol).

Junajted i Viljareal imaju po devet bodova na čelu tabele. Treći je Olborg sa pet bodova, a četvrti Seltik sa dva.

Viljareal i Mančester junajted odigrali su interesantnu utakmicu na Madrigalu, ali bez golova. Šanse su promašivali Kristijano Ronaldo, Daren Flečer i Nani, dok u španskoj ekipi Đuzepe Rosi i Santi Kazorla nisu uspeli da savladaju golmana Junajteda Tomaša Kuščaka.

Fudbaler Viljareala Žoan Kapdevila isključen je osam minuta pre kraja utakmice.

Olborg je na svom terenu pobedio Seltik 2:1 i tako ostvario prvu pobedu u Ligi šampiona.

Seltik je poveo u 53. minutu golom Berija Robinsona, a izjednačio je Kaka u 73. minutu. Pobedonosni pogodak za domaće postigao je Geri Koldvel autogolom u 87. minutu.

Olborg je ovom pobedom obezbedio učešće u Kupu UEFA, dok se Seltik oprostio od takmičenja u Evropi.

U šestom kolu Viljareal će gostovati Seltiku, dok će aktuelni prvak Evrope Mančester junajted ugostiti Olborg.