Pobeda Intera na Siciliji

Fudbaleri Intera pobedili su Palermo na Siciliji u drugom meču 12. kola Serije A.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

"Neroazuri“ su slavili sa 2:0, a oba gola za goste poistigao je sjajni Zlatan Ibrahimović. Palrmo je igrao odlično ali nikako nije uspevao da postigne gol iako je Mikoli bio veoma opasan po golmana Žulija Cezara, posebno u prvom delu igre. Inter je oba gola postigao u drugom poluvremenu.

Inter je došao do vođstva sjajnim golom švedskog reprezentativca u 47. minutu. U nastavku meča timovi su bili veoma ujednačeni ali je Ibrahimović u 62. minutu fantastičnim šutem iz slobodnog udarca sa oko dvadeset metara uspeo da postigne i drugi pogodak na utakmici.

Izmerena je brzina lopte prilikom Ibrahimovićevog šuta, kod prvog gola bila je 86 km/h, a kod drugog čak 124 km/h!

Inter je ovom pobedom zadržao prvo mesto na tabeli sa 27 bodova, tri više od Juventusa koji je u četvrtak pobedio Đenovu rezultatom 4:1.