Kiks Bajerna, ubedljivi Dortmund

Nakon 13. kola Bundeslige Hofenhajm i Bajer Leverkuzen i dalje vode na tabeli.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Lideri na tabeli bili su sigurni na svom terenu protiv Šalkea (2:1) i Volfzburga (3:2), Herta je pobedila HSV 2:1, a Bajern i Štutgart su osvojili samo po bod u ovom kolu. Bavarci su igrali 2:2 u Menhengladbahu, a Štutgart je igrao bez golova sa Arminijom. Borusija je deklasirala Ajntraht, a dva gola postigao je potencijalni srpski reprezentativac Neven Subotić.

Bajer Leverkuzen je u derbiju kola pobedio Šalke 2:1 golovima Kislinga u 30. i Helmsa u 41 minutu. Pogodak za Šalke postigao je Kevin Kuranji pet minuta pre kraja meča.

Borusija je u Dortmundu deklasirala Ajntraht iz Frankfurta 4:0. Dva gola za "milionere" postigao je Subotić u 5. i 26. minutu, a strelci su bili i Hajnal u 19. te Avgusto u 69. minutu.

Herta je u jednom od derbija kola pobedila Hamburg 2:1 iako je HSV poveo u 12. minutu preko Mladena Petrića. Sisero u 19. i Domovčiski u 49. su doneli bodove Berlincima.

Aktuelni šampion Bajern je ispustio prednost od dva gola protiv Menhengladbaha. Strelci za Bavarce bili su Luka Toni u 21. i Frank Riberi u 65. minutu iz penala, dok su bod Borusiji doneli Frend i Bredli golovima u 79. i 81. minutu.

Jedan od lidera na tabeli, ekipa Hofenhajma ponovo je pobedila na svom terenu odigravši još jednu veoma efikasnu utakmicu. Najbolji strelac lige Vedad Ibišević ponovo je bio strelac za najveće iznenađenje evropskog fudbala ove sezone. Bosanski internacionalac pogodio je mrežu Volfzburga u 22. minutu. Strelaci za Hofenhajm bili su još Eduardo u 37. i Edu u 69. minutu, dok su golove za Volfzburg postigli Grafite u 27. i Džeko 40.

Energi Kotbus je na svom stadionu pobedio Karlsrue 1:0, a jedini gol postigao je Jelić u 80. minutu. Jedina utakmica bez golova odigrana je u Štutgartu gde je Arminija odolela „švabama“.