Nedelja, 26.10.2008.

21:01

BiH: Zrinjski dobio Slaviju

Fudbaleri Zrinjskog pobedili su Slaviju 3:0, u derbiju 11. kola Premijer lige BiH.

U ostalim duelima 11. kola Široki je zabeležio sigurnu pobedu protiv poslednjeg Veleža, Laktaši su pobedili Borac u gostima 1:0, a Sarajevo Modriču na svom terenu 2:1. Pobede na svom terenu ostvarili su još Leotar i Orašje.

U duelu prve i druge ekipe na tabeli Zrinjski je pokazao da je najozbiljniji kandidat za titulu. Ipak, Slavija se nije lako predala, i prvi gol na utakmici viđen je tek u 76. minutu. Strelac je bio Đurić iz penala.

Nakon vodećeg gola Slavija se otvorila, a epilog su bila još dva gola domaćina do kraja. Strelci su bili Kordić u 82. i Vuković u 86. minutu utakmice. Zrinjski sada ima sedam bodova više od Slavije.

Trećeplasirani Široki nije imao problema sa slabim Veležom. Golove za domaćina postigli su Aleksander, Vagner (2) i De Sousa, dok je jedini gol za Velež dao Obad.