Utorak, 21.10.2008.

00:00

Remi Njukasla i Sitija

U poslednjoj utakmici osmog kola Premijer lige, Njukasl i Mančester Siti igrali su nerešeno 2:2.

Ekipa Sitija koja je ove sezone ušla sa znatno većim očekivenjima nego u prethodnim povela je golom Robilja u 14. minutu iz penala. Nakon pola sata izjednačene igre izjednačio je Šola Ameobi. U drugom poluvremenu golova nije bilo do 63. minuta kada je Ričard Dan poslao loptu u sopstvenu mrežu i doveo „svrake“u vođstvo, 2:1. Dvadeset minuta nakon toga, Ajerlend je uspeo da savlada Šaja Givena i donese veoma važan bod svom timu.

Zanimljivo je da je Njukasl od 12. minuta igrao sa igračem manje nakon crvenog kartona Beje.

Mančester Siti deli desetu poziciju na tabeli sa mdeset osvojenih poena, dok je Njukasl i dalje pretposlednji sa svega šest.