Ponedeljak, 13.10.2008.

10:18

Brazil ubedljiv u Venecueli, 4:0

Petostruki prvak sveta, reprezentacija Brazila, pobedila je u gostima Venecuelu, sa 4:0, u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Predvođeni Robinjom i Kakom, Brazilci su u Pueblo Nuevu zabeležili važnu pobedu, koja ih je vratila na drugo mesto južnoameričkih kvalifikacija, posle kompletnog 9. kola, 4 boda iza vodećeg Paragvaja.

Venecuela je ušla u meč ohrabrena ishodom prethodnog susreta dva tima, kada je prošle godine u prijateljskom meču u Bostonu zabeležila jedinu pobedu nad Brazilom u istoriji (posle 17 uzastopnih poraza), ali su Robinjo i Kaka sprečili sličan scenario i to već u početnih 10 minuta.

Kaka je odigrao prvu utakmicu za reprezentaciju u poslednjih 11 meseci, a samo 6 minuta bilo mu je dovoljno da golgeterski učinak u nacionalnom timu poveća na 23. pogotka, kada je iz nezgodnog ugla zatresao mrežu, zakačivši pri tom stativu.

Samo 4 minuta kasnije, Robinjo je povisio na 2:0, udarcem iz daljine, a u 20 minutu bilo je 3:0, kada je na dodavanje Kake strelac bio Adrijano, pozvan ponovo u tim posle niza zdravstvenih problema.

Na drugoj strani, selekcija Venecuele, jedini južnoamerički tim koji nikada nije igrao na Svetskom prvenstvu, imala je više dobrih prilika da smanji zaostatak do poluvremena, ali nije uspela da iskoristi rupe u brazilskoj odbrani. U 69. minutu, Robinjo je postavio konačnih 4:0, na asistenciju Klebera.

Pobedu u 9. kolu u nedelju su zabeležili i fudbaleri Ekvadora, koji su na svom terenu u Kitu pobedili Čile sa 1:0 (0:0). Strelac jedinog pogotka bio je Kristian Benitez u 71. minutu.