Nedelja, 03.08.2008.

19:05

Sevilja pobednik Železničkog kupa

Fudbaleri Sevilje pobednici su Železničkog kupa. Oni su u finalu pobedili domaćina Lokomtivu iz Moskve rezultatom 3:0 (2:0).

Izvor: Saša Ozmo

Autor:Saša Ozmo

Meču je prisustvovalo 25 hiljada gledalaca, a golove za Andalužane postigli su Kristijan Romarik, Aruna Kone i Ernesto Ćevanton. Sevilja je u polufinalu dobila Milan sa 1:0. ‘Roso-neri’ su u borbi za treće mesta izgubili sa čak 5:0 od Čelsija.

Romarik je vrlo rano, već u 4. minutu, postigao prvi gol na susretu, a vođstvo Sevilje duplirao je Aruna Kone posle centaršuta Dijega Kapela u 23. minutu.

Golman gostiju Havi Varas odbranio je penal Davidu Muđiriju i tako otklonio sve dileme u vezi sa pobednikom. Lokomotiva je imala jalovu inicijativu do kraja utakmice, ali je tim Manola Himenesa postigao još jedan pogodak preko Ćevantona.