Petak, 18.07.2008.

01:53

Kup UEFA: Osam golova Herte

U četvrtak je odigrano 37 utakmica prvog kola kvalifikacija za Kup UEFA.

Pored timova iz država sa slabijim rejtingom u takmičenjima UEFA na teren su izlazili i fudbaleri Mančester Sitija, Salcburga, Herte... i ostvarili rutinske pobede. Jedino pravo iznenađenje priredili su fudbaleri kazahstanskog Tobola pobedivši Austriju iz Beča.

Lošije od očekivanog prošli su fudbaleri Djurgardena, Legije iz Varšave, norveškog Vikinga, kao i Spartaka iz Trnave. Ekipa Vladimira Vermezovića tek je u nastavku stigla do nerešenog rezultata u duelu sa gruzijskom ekipom VIT nadoknadivši dva gola zaostatka.

Marko Pantelić odigrao je 45 minuta i postigao dva gola za ekipu Herte koja je sa 8:1 porazila moldavski Nistru.

Ubedljiv je bio i Red Bul, u Salcburgu je pobeđen jermenski Banants čak sa 7:0, kao i keipa danskog Midtjilanda koja će u revanšu na svom terenu sa Bangor Sitijem krenuti od 6:1.

Mančester Siti je na Farskim Ostrvima rano došao do dva gola prednosti, tako je ostalo do kraja.

Hrvatski klubovi bili su ubedljivi, Hajduk na Poljudu i Slaven na Malti. Mogren je odoleo u Izraelu, a Zeta je u duelu sa ljubljanskim Interblokom igrala nerešeno kao domaćin.

Koper je na svom terenu poražen od albanske Vlaznije, a klubovi iz Bosne i Hercegovine ostvarili su pobedu i remi. Široki na svom terenu nije uspeo da savlada Partizani iz Tirane, ali je Zrinski slavio u Lihtenštajnu.

U dvomeču Makedonaca i Kiprana uspešniji su bili ostrvljani.

Pelister nije iskoristio prednost domaćeg terena u duelu sa Apoelom iz Nikozije, a Milano je poražen na gostovanju Omoniji na Kipru.