Nedelja, 13.04.2008.

02:29

Dinamo osvojio titulu prvaka

Fudbaleri zagrebačkog Dinama odbranili su titulu šampiona Hrvatske, pošto su u subotu uveče na gostovanju poslednjeplasiranom timu nacionalnog prvenstva Međimurju pobedili rezultatom 2:1. Dinamo ima 19 bodova prednosti nad drugoplasiranim Hajdukom iz Splita šest kola pre kraja sezone. Zagrebački tim je tako došao do desete titule prvaka Hrvatske. Dinamo je četiri puta bio šampion SFR Jugoslavije, ali samo jednom u poslednje 43 prvenstvene sezone.

Zagrepčani su već u prvom delu HNL-a stekli veliku prednost i još pre dve nedelje propustili priliku da overe treću uzastopnu šampionsku titulu.

Ispostavilo se da su morali da sačekaju meč u Čakovcu, na kojem su poveli već posle pola minuta golom Vugrinca.

Još pre poluvremena Brazilac Samir duplirao je vođstvo "modrih", koji su igrali bez kapitena i prve zvezde Luke Modrića, koji izvesno odlazi iz kluba.

Domaći tim uspeo je samo da smanji početkom drugog poluvremena.