Subota, 12.04.2008.

17:47

Nerešeno u Novom Sadu

Fudbaleri Vojvodine i Partizana igrali su nerešeno, 1:1, u derbiju 25. kola Meridijan Superlige. „Crno beli“ su poveli u 49. minutu još jednim golom Nenada Đorđevića iz jedanaesterca, a bod domaćinu doneo je Buač četiri minuta pre kraja. Utakmice Borac – Napredak i Smederevo – Banat završene su takođe rezultatom 1:1, Mladost je u Lučanima savladala OFK Beograd sa 3:1, a jedini trijumf u gostima ostvario je kulski Hajduk protiv Čukaričkog (0:1).

U poslednjem meču kola Zvezda je na Marakani pobedila Bežaniju 4:1, i tako se približila prvoplasiranom Partizanu na tri boda zaostatka.

Meč u Novom Sadu gosti iz Beograda završili su sa devetoricom, pošto su isključeni Vještica u 61. minutu zbog dva žuta kartona i Brazilac Žuka tri minuta pre kraja.

Partizan je u prvom poluvremenu bio bolji rival, a u 22. minutu sudije su poništile gol beogradskoj ekipi zbog ofsajda u kojem se našao strelac Almani Moreira.

Izabranici Slaviše Jokanovića nastavili su sa napadima i u drugom poluvremenu. U 49. minutu odbrana Vojvodine se spetljala, do lopte je došao Stevan Jovetić koga je oborio golman Djordje Babalj, a sudija je svirao penal. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Nenad Đordjević.

Nastavak utakmice pripao je Novosadjanima, koji su posle primljenog gola zaigrali znatno ofanzivnije. U 61. minutu Partizan je ostao sa desetoricom fudbalera, pošto je drugi žuti karton i isključenje zaradio štoper Milan Vještica.

Brojčanu prednost Vojvodina je iskoristila u 86. minutu. Loptu je iz slobodnog udarca u kazneni prostor gostiju ubacio Aleksandar Popović, a najsnalažljiviji je bio Buač koji je "lalama" doneo izjednačenje.

Odmah posle primljenog gola Partizan je ostao sa devetoricom fudbalera na terenu, pošto je drugi žuti karton zaradio Brazilac Žuka. U 90. minutu je i Vojvodina ostala bez jednog igrača, pošto je drugi žuti karton dobio Ilija Radović. Do kraja meča po jednu šansu za oba tima propustili su Buač i Ednilson, pa su rivali na kraju podelili bodove.

Podelom bodova završen je i duel u Čačku, gde su domaći Borac i Napredak odigrali 1:1. Gosti su poveli golom Brankovića u 42. minutu, a bod Borcu doneo je Lazović u 65. minutu.

Istim rezultatom završen je i meč izmedju Smedereva i Banata. Ekipa Smedereva povela je preko Martinovića u 59. minutu, a konačan rezultat postavio je Osmanović u 73. minutu.

Važne bodove u borbi za opstanak osvojio je kulski Hajduk, koji je na gostovanju pobedio Čukarički sa 1:0. Strelac jedinog gola na meču bio je Perić u 18. minutu.

Najubedljiviju pobedu u ovom kolu zabeležila je Mladost, koja je u Lučanima savladala OFK Beograd sa 3:1. Dvostruki strelac za domaćina

bio je Prtenjak u 52. i 57 minutu, a prvi gol za Mladost postigao je Milošević u 27. minutu. Prethodno, Krstičić je u 18. minutu doveo goste u vođstvo.