Subota, 29.03.2008.

16:11

MSL: Novi remi Zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde i Mladosti iz Lučana odigrali su na ”Marakani” nerešeno, 2:2, u okviru 22. kola Meridian Superlige. Gosti iz Lučana vodili su pogocima Prtenjaka do 86. minuta, kada je Burzanović postavio konačnih 2:2. Zvezda je izbegla prvi poraz, ali je ostavila priliku vodećem Partizanu da poveća vođstvo. “Crno-beli” sada imaju četiri boda više, a u nedelju igraju protiv Borca, u Čačku. U ostalim subotnjim mečevima, pobede su zabeležili Bežanija, Čukarički i Hajduk, dok su Smederevo i Hajduk odigrali nerešeno.

U izuzetno uzbudljivoj utakmici na "Marakani", Mladost je dva puta vodila protiv aktuelnog šampiona. Gosti su poveli u 14. minutu. Posle prekida i centaršuta sa desne strane, odbrana Zvezde je intervenisala, ali samo do Prtenjaka, koji šutira iz prve sa oko 25 metara i pogađa levi gornji ugao Ranđelovićevog gola.

Samo 5 minuta kasnije, Zvezda je izjednačila, preko Dejana Milovanovića. Zvezdin kapiten primio je loptu na sredini od Blažića, predriblao jednog gostujućeg igrača i šutirao po zemlji sa oko 20 metara u desni ugao golmana Mladosti.

Šansu za novo vođstvo Mladost je imala u finišu poluvremena, kada je Grkajac izašao sam ispred Ranđelovića i savladao Zvezdinog golmana, ali ne i okvir gola, pogodivši prečku.

Početkom drugog poluvremena, Mladost, ipak, ponovo dolazi u prednost. Useni je posle kontranapada prošao pored Anđelkovića, koji ga zatim obara na oko 13 metara od gola, sudija pokazuje na belu tačku, a Prtenjak pogađa sa 11 metara za 2:1.

Drugo poluvreme obeležio je niz prilika na obe strane. Zvezda je nakon drugog pogotka Mladosti krenula na sve ili ništa i imala desetak šansi da izjednači, ali su na drugoj strani i gostujući fudbaleri u više navrata, iz kontranapada, imali priliku da reše pitanje pobednika.

Pobednika na kraju, ipak, nije bilo, nakon što je Burzanović, na asistenciju Anđelkovića, postavio konačnih 2:2. Crnogorski reprezentativac primio je loptu na oko 10 metara od gola, odlično se snašao između dva fudbalera Mladosti i plasirao loptu u mrežu. Pre toga, Zvezda je imala šansu i preko Barkosa, koji je pogodio prečku nakon udarca glavom sa oko 8 metara.

Najubedljiviju pobedu u subotnjim mečevima ostvarila je Bežanija. Ekipa koja je do ovog vikenda postigla samo 14 golova, napunila je mrežu gostujućeg Banata, 6:2, uz po dva gola Some i Kolakovića.

Trećeplasirana Vojvodina izgubila je u Beogradu od Čukaričkog, sa 1:0. Istim rezultatom Hadjuk je slavio nad OFK Beogradom, dok su Smederevo i Napredak podelili bodove posle remija, 1:1.