20:31

Poraz Barselone, sedmica Maljorke

Izvor: A G

Autor:A G

Fudbaleri Barselone izgubili su kod kuće od Viljareala, sa 2:1, u derbi meču 27. kola Primere. Poraz od trećeplasirane ekipe na tabeli ostavio je Katalonce na ogromnih 8 bodova zaostatka u odnosu na vodeći Real Madrid, koji je u subotu pobedio Espanjol. Ostale mečeve obeležila je pobeda Maljorke nad Rekreativom, sa čak 7:1.

Viljareal se pobedom na Nou Kampu približio Barseloni na samo 4 boda. Gosti su poveli u 31. minutu pogotkom Sene sa bele tačke, posle prekršaja Valdesa nad Frankom. Barselona je dominirala, ali nije imala rešenje za oraganizovanu odbranu Viljareala, sve do 66. minuta, kada je Ćavi izjednačio, udarcem sa ivice šesnaesterca, posle odlične akcije Ronaldinja i Inieste.

Odlične šanse u međuvremenu su promašili Anri i Eto, ali je na drugoj strani kontranapad Viljareala bio bez greške, kada je Tomason završio brzu akciju gostiju u 81. minutu. Ronaldinjo je u finišu pogodio prečku iz slobodnog udarca, pa je ostalo 2:1 za goste, što je rezultat koji bi mogao da ima odlučujući uticaj na šampionsku trku. Barsa sada ima 54 boda, a Real Madrid 62.

Duel koji je takođe obeležio 27. kolo igran je na Maljorci gde je domaćin slavio protiv Rekreativa sa ubedljivih 7:1. Ekipa Maljorke u duel sa Rekreativom ušla je posle serije od pet remija u nizu, i osam mečeva bez poraza. U periodu od 17. do 49. minuta postignuto je svih osam golova, i to je sigurno svojevrstan rekord u svetskom fudbalu.

Arango je postigao tri, a Guiza i Borha po dva gola u timu Gregorija Manzana, dok je jedini strelac za goste iz Uelve bio Marko Ruben.

Fudbaleri Sevilje pobedili su Levante, sa 2:1. Ekipa Manola Himeneza je posle serije od pet mečeva bez poraza, u prošlom kolu izgubila od Deportiva, a pravi debakl usledio je u revanš meču osmine finala Lige šampiona, kada je na Sančes Pishuanu slavio turski Fenerbahče posle jedanaesteraca.

Sa druge strane, ekipa iz Valensije došla je u Andaluziju posle solidne serije i samo dva poraza u poslednjih sedam duela. Na golu Levantea ponovo je stajao srpski internacionalac Vladan Kujović.

Njegov tim poveo je već u četvrtom minutu golom Rige, i činilo se tada da će gosti iz Sevilje otići neporaženi. Ipak, Keita je izjednačio u 27. minutu, a ceo plen domaćinu doneo je Luis Fabijano u drugom minutu drugog dela. U domaćem sastavu bio je i Ivica Dragutinović koji je zamenjen tokom drugog poluvremena.

Sjajnu seriju nastavio je Hetafe Mihaela Laudrupa, koji je lako savladao Mursiju u gostima. Ovo je peta utakmica za redom u kojoj Hetafe nije poražen, a pored toga zabeležena je i pobeda protiv Benfike u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Na klupi domaćina porazom je debitovao bivši selektor Srbije Havijer Klemente. Meč je prelomljen u drugom delu. Prvi gol postigao je Pablo Hernandes u 55. minutu, a pobeda je overena u poslednjih šest minuta golovima Albina i Kaskera.