22:49

Inter - Roma 1:1, domaćini sigurni

Izvor: A G

Autor:A G

Fudbaleri Intera i Rome igrali su nerešeno, 1:1, u derbiju 25. kola italijanske Serije A. Roma je vodila na Meaci golom Totija u 38. minutu, ali je vredan bod šampionu doneo kapiten Havijer Zaneti dva minuta pre kraja. U ostalim duelima 25. kola igranim u sredu Milan je igrao 1:1 sa Katanijom u gostima, Fjorentina je na svom terenu pobedila Livorno 1:0, a pobede na svom terenu ostvarili su još Lacio, Parma, Palermo, Sijena, Đenova i Atalanta.

Meč na Meaci bio je možda poslednja prilika za Romu da se uključi u borbu za titulu. Lučano Spaleti postavio je odličnu taktiku, i domaćin u prvom poluvremenu, osim prilike Krespa iz 19. minuta, nije imao izglednih situacija pred golom Donija.

Sa druge strane, Roma je igrala na kontra napade, i iz jedne brze akcije u 38. minutu gosti su poveli. Toneto je uputio odličan centaršut sa leve strane, a Toti je uspeo da zahvati loptu levom nogom ispred Zanetija, i Roma je povela.

Mančini je već početkom drugog poluvremena izvršio tri izmene, pa je povreda Maksvela u 63. minutu značila da će domaćin do kraja igrati sa igračem manje. Reprezentativac Srbije Dejan Stanković bio je u startnoj postavi šampiona Italije, ali je zamenjen na poluvremenu.

Uzbudljiv finiš meča počeo je kada je Mekses u samo dva minuta zaradio dva žuta kartona, i snage na terenu su izjednačene. Inter tada kreće svim snagama na gol Donija, i to se u 88. minutu isplatilo. Havijer Zaneti natrčao je na jednu odbijenu loptu, i odličnim udarcem sa oko 16 metara savladao Donija za konačnih 1:1.

Novi kiks napravio je Milan koji je igrao samo 1:1 sa Katanijom. Supertalentovani Pato doveo je „crveno-crne“ do prednosti u 54. minutu, a bod Kataniji doneo je Spinesi deset minuta kasnije.

Remi Milana iskoristila je Fjorentina koja se ponovo osamostalila na četvrtom mestu. „Viola“ je protiv Livorna slavila golom Vaiga u 58. minutu. U timu Ćezare Prandelija svih 90 minuta igrao je Zdravko Kuzmanović.