Nedelja, 10.02.2008.

21:06

Sedmica Reala za plus osam

Fudbaleri Real Madrida deklasirali su Valjadolid 7:0, u 23. kolu španske Primere, i tako pobegli drugoplasiranoj Barseloni na osam bodova viška. Lošu seriju prekinuo je Atletiko Madrid pobedom nad Rasingom u Santanderu – 2:0, minimalne pobede zabeležili su Bilbao i Osasuna i Rekreativo. Meč Maljorka – Almerija završen je bez golova.

Ekipa Bernda Šustera na prošlonedeljni poraz od Almerije odgovorila je ubedljivom pobedom protiv Valjadolida. Gosti su na Santijago Bernabeu poslednji put gostovali u sezoni 2003-04, kada su takođe primili sedam golova i izgubili sa 7:2.

Domaći navijači pribojavali su se ovog meča, pošto dva veoma važna igrača nisu mogla da nastupe. Vesli Snajder bio je suspendovan, dok je njegov sunarodnik Rud van Nistelroj povređen. Pored sedam golova utakmicu je obeležio i povratak Arijena Robena koji je bio strelac jednog gola. Jedina negativna stvar po Real sa ove utakmice je povreda Robinja koga je u 15. minutu zamenio Drente.

Madriđani su poveli u osmom minutu, i taj rani gol trasirao je dalji tok meča. Strelac je bio Brazilac Baptista posle lukave asistencije Robena.

Na drugi gol čekalo se 23 minuta, a onda je Real do poluvremena postigao još tri. U 31. minutu na 2:0 povećao je kapiten Raul, a već u sledećem minutu prvi gol u sezoni postigao je Roben. U 38. minutu Baptista je iznudio penal koji je Raul pretvorio u svoj drugi gol na meču, a do kraja prvog dela u strelce se upisao i Guti.

Domaći tim bio je zadovoljan rezultatom sa poluvremena, pa je u drugih 45 minuta spustio tempo. Ipak, i u takvoj igri Real je postigao još dva gola. U 62. minutu drugi gol postigao je Guti, koji je meč završio sa odličnim učinkom od dva gola i čak četiri asistencije. Pri drugom golu Gutiju je asistirao Roben, a tačku na fenomenalno izdanje Reala stavio je još jedan Holanđanin, Rojston Drente, u 80. minutu.

Seriju od tri meča bez pobede prekinuo je Atletiko Madrid, koji se zahvaljujući kiksu Espanjola vratio na četvrto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Oba gola za ekipu Havijera Agirea postigao je Urugvajac Dijego Forlan u drugom poluvremenu.

Espenjol je potvrdio da se nalazi u lošoj formi, bez obzira na pobedu nad Hetafeom u prošlom kolu. Tim Ernesta Valverdea poražen je na četiri od prethodnih pet utakmica. Sa druge strane, ovo je bio prvi trijumf Rekreativa posle sedam utakmica.

Sva tri gola na meču postignuta su u prvih 45 minuta. Dva gola za goste postigao je bivši član Liverpula Sinama Pongol (17. i 25. minut), i to je nateralo Valverdea da već u 22. minutu iozvrši drugu izmenu.

Na teren je umesto Moisesa ušao Milan Smiljanić, i Espanjol je u 39. minutu uspeo da smanji preko Brazilca Evertona. Gosti su u nastavku ipak uspeli da se odbrane, i osvoje važne bodove u borbi za opstanak.

U poslednjem meču kola sastaju se Valensija i Betis.