17:36

Pobede Juventusa i Milana

Izvor: A G

Autor:A G

Fudbaleri Milana i Juventusa zabeležili su pobede u 22. kolu italijanske Serije A. „Crveno-crni“ su na svom terenu bili bolji od Sijene sa 1:0, Juve je slavio protiv Udinezea na Friuliju sa 2:1. Pobede u mečevima igranim u nedelju popodne zabeležili su i Empoli, Torino, i Sampdorija, a u mečevi Kaljari – Parma i Livorno – Sijena završeni su bez pobednika.

Derbi je igan u Udinama, gde je domaći tim nije pobedio Juventus već šest mečeva u nizu. Tradicija je nastavljena, iako je Udineze bio u vođstvu skoro sat vremena. Bio je ovo 12. uzastopni meč na kojem Juve nije poražen.

Ekipa Paskvala Marina povela je već u petom minutu. Reprezentativac iz redova Udinezea Fabio Kvaljarela sjajno je prošao po levoj strani i šutirao, Bufon je nekako odbranio, ali je na odbijenu loptu natrčao Dosena i domaćin je poveo.

U nastavku prvog dela Udineze je bio bolji, ali su Di Natale i Kvaljarela u nekoliko situacija propustili prilike da dupliraju prednost. Ceo meč u domaćem timu na poyiciji levog beka odigrao je i Aleksandar Luković.

Drugi deo počinje sa mnogo boljom igrom „Stare dame“, i dva pokušaja Pavela Nedveda, a izjednačenje je stiglo u 60. minutu. Gol je postigao Mauro Kamoranezi odličnim udarcem glavom posle kornera.

U 75. minutu strateg Juvea Klaudio Ranijeri pravi potez koji je rešio pobednika. Umesto Trezegea ubacuje Jakvintu, a bivšem članu Udinezea bio je potreban samo minut da reši meč, pošto je u svom prvom kontaktu sa loptom sjajnim udarcem savladao Handanovića za konačnih 2:1.

Dobru formu zadržao je i Milan, koji je protiv Sijene zabeležio četvrti uzastopni trijumf, i sve više se penje na tabeli. Meč je počeo poništenim golom Lokatelija u 13. minutu, a jedini gol na meču pšostigao je 18-godišnji Alberto Paloski u 64. minutu.

Paloski je ušao u igru umesto Seržinja, i bilo mu je potrebno samo 20 sekundi za svoj prvenac u italijanskom prvenstvu.

Ekipa Lacija pobedom nad Sampdorijom u prošlom kolu prekinula je seriju od šest mečeva u nizu bez pobede, a novo razočarenje stiglo je protiv Empolija. Jedini gol na meču postigao je Igli Vanuki u sedmom minutu meča.

Novo razočarenje priredio je i Palermo, koji je u poslednjih sedam utakmica samo jednom pobedio. Torino je slavio golovima Dijane i Di Mikelea (2), a jedini gol za Sicilijance postigao je Amauri u 36. minutu. Reprezentativac Srbije Boško Janković ušao je u drugom poluvremenu, a u domaćem timu Nikola Lazetić je zamenjen u drugom delu.

U večernjem terminu, u poslednjoj utakmici kola, lider na tabeli Inter gostuje Kataniji.