22:38

KPK: Dinamo do trofeja posle penala

Izvor: Željko Čačija

Autor:Željko Čačija

U četvrtak je završen Kup prvog kanala u Izraelu finalnom utakmicom dve ukrajinske ekipe Šahtjora i Dinama iz Kijeva. Posle devedeset minuta bilo je 1:1, a posle produžetaka 2:2. Dinamo je na kraju slavio posle izvođenja jedanesteraca 3:2. Zanimljivo je da je prvi gol pao tek u 86. minutu. Precizan sa penala bio je Fernandinjo za vođstvo Šahtjora od 1:0, ali je utakmicu u produžetke odveo Jusuf golom u 90. mintu.

Ekipa Dinama igrala je sa igračem manje od 103. minuta, a onda i sa dva od 110. minuta kada je Gijan dobio direktan crveni kartion. Ipak u 105. mintu je došao do vođstva. Fernandinjo je ponovo izjednačio na 1:1.

Posle izvođenja penala bila je uspešnija ekipa Dinama i osvojila trofej Prvog kanala. Utakmica našeg šampiona i CSKA iz Moskve nije odigrana zbog tehničkih problema.