23:32

Juve pao u Napulju

Izvor: Aleksa Gutović

Autor:Aleksa Gutović

Fudbaleri Napolija pobedili su Juventus 3:1, u 9. kolu italijanske Serije A. U drugoj utakmici devete runde igranoj u subotu Torino je bio bolji od Kaljarija 2:0.

Juve je u meč sa Napolijem ušao pun samopouzdanja, ne samo zbog činjenice da pet mečeva u nizu nije izgubio, već i zbog istorije gostovanja u Napulju. U poslednjih pet gostovanja Juve je zabeležio četiri pobede.

Prvo poluvreme bilo je veoma tvrdo, a kada je Alesandro Del Pjero doveo goste do prednosti u 46. minutu činilo se da će to biti još jedna pobeda "stare dame".

Ipak, Napoli je izjednačio samo tri minuta kasnije golom Gargana, a Torineze je dokrajčio Domici sa dva gola iz dva jedanaesterca u 61. i 70. minutu utakmice.

Grdski rival Juventusa bio je uspešan. Torino je nastavio sa dobrim rezultatima pošto i treći meč u nizu ne zna za poraz. Protiv Kaljarija, kojem je ovo bio treći meč bez pobede u nizu, Torino je slavio tek u finišu golovima Rosine u 71. i Ferija u 86. minutu.