18:44

Pobeda Herte, gol Pantelića

Izvor: Aleksa Gutović

Autor:Aleksa Gutović

Fudbaleri Šalkea i Verdera odigrali su u Gelzenkirhenu nerešeno – 1:1, u 11. kolu nemačke Bundeslige. U ostalim mečevima igranim u subotu Herta je u Berlinu pobedila Bohum, uz jedan gol Marka Pantelića, Štutgart je na svom Gotlib Dajmler stadionu bio bolji od Leverkuzena 1:0, a Volfsburg je, takođe kući, pobedio Nirnberg 3:1.

Ekipa Tomasa Šafa prekinula je neugodnu seriju na gostovanjima u Gelzenkirhenu. Verder je u poslednja tri duela na Auf Šalke Areni poražen, a ovoga puta zeleni iz Bremena otkinuli su bod Šalkeu.

Posle dužeg vremena u protokolu je bio i reprezentativac Srbije Mladen Krstajić, ali on nije ušao u igru jer se još uvek nije potpuno oporavio od povrede. Oba gola postignuta su u prvih 45 minuta. Poveli su domaći golom Grosmulera, a konačan rezultat postavio je Brazilac Naldo dvadeset minuta kasnije.

Herta je pobedom nad Bohumom prekinula seriju od četiri meča bez uspeha (tri poraza), dok gosti ni nakon osme utakmice u nizu nisu osvojili tri boda. Berlinci su sav posao završili u prvom poluvremenu. Prvi gol postigao je Maltric nakon 27 minuta igre, a napadač Srbije Marko Pantelić je postavio konačnih 2:0 osam minuta kasnije.

Duel Štutgarta i Leverkuzena bio je duel dve ekipe koje se nalaze u seriji od tri utakmice bez pobede. Post su prekinuli domaći fodbaleri, a jedini gol na meču postigao je Bek u 72. minutu susreta.

U sjajnoj seriji nalazi se Volfsburg koji i šesto kolo za redom ne zna za poraz (tri pobede). Sa druge strane, Nirnberg je prošlog vikenda ubedljivim trijumfom nad Ajntrahtom prekinuo seriju od sedam mečeva bez pobede, ali novi neuspeh stigao je u gradu Folksvagena. Golove za Volfsburg postigli Haristeas, Grafite i ove sezone odliči Dežagah, dok je jedini gol za Nirnberg dao Misimović.

U nedelju se igraju i poslednja dva duela 11. runde Bundeslige, a sastaju se Dortmund – Bajern i Duizburg – Hamburg.